Cukrzyca to nie wyrok! Żyj aktywnie.

Alkohol a cukrzyca – jak piją diabetycy

Paweł Rogowicz
Diabetes-and-Alcohol

Wskazówki na temat spożywania alkoholu jakie możemy odnaleźć w fachowej prasie, serwisach lub ulotkach brzmią:

1. Przed spożyciem alkoholu skonsultuj się z lekarzem i stosuj się do udzielonych przez niego wskazówek .

FAKTY

Większość pacjentów nie tłumaczy lekarzowi zamiaru spożywania alkoholu w ilościach mogących doprowadzić do stanu upojenia alkoholowego lub uważa że jego wskazania w tej kwestii są wyolbrzymione. 

2. Monitoruj  stężenie glukozy we krwi przed, w trakcie i po spożyciu alkoholu. Pamiętaj, aby sprawdzić je przed pójściem do łóżka.

FAKTY 

Spożycie alkoholu towarzyszy najczęściej imprezom okolicznościowym, stanom relaksu i zabawy. Badanie stężenia glukozy we krwi odchodzi wówczas na drugi plan. Ważna jest również interpretacja wyników pomiaru – niezbędna jest trzeźwość umysłu. Podczas spożycia alkoholu można takiej trzeźwości nie zachować

3. Nigdy nie pij alkoholu na pusty żołądek – jedzenie spowalnia wchłanianie alkoholu do krwi.

FAKTY

Sytuacja nie dotyczy wiecznie ,, niedożywionych” studentów, którzy spożywają alkohol w najmniej spodziewanych sytuacjach i porach dnia

4. Bądź przygotowany – Zawsze należy nosić ze sobą coś słodkiego.

FAKTY

To ważna sugestia. Dotyczy ona jednak sytuacji kiedy możemy samodzielnie spożyć coś słodkiego. Gorzej gdy jest to nie możliwe ze względu na nasz stan upojenia.

5. Nie mieszać alkoholu i ćwiczeń- aktywność fizyczna i alkohol zwiększy ryzyko uzyskania  niskiego poziomu cukru we krwi.

FAKTY

Dyskoteka, impreza taneczna – dotrzymanie tego warunku jest nie możliwe do zrealizowania.

 

 

 

 


Polecamy:

  • Alkohol a cukrzyca – jak piją diabetycy

Paweł Rogowicz

Opis Pawła  • Dareczk

    Jezeli chodzi o picie przy tej chorobie, to mowie nie. Jednak jezeli ktos wypije okazjonalnie 1, 2 kieliszki to sobie nie zaszkodzi. Jednak ja sama jestem ogolnie za tym ,ze bez wodki mozna zyc. Chory na cukrzyce ma wiele do stracenia, albo pic , albo zyc. Pozdrawiam wszystkich

  • Krystyna

    ŚWIĘTA PRAWDA POZDRAWIAM.

  • Elżbieta Nowicka

    Dziwię się opinii osoby, która podaje się za Dareczka!! Uważam, że my chorzy na cukrzycę wcale nie musimy z niczego rezygnować.. Wszystko jest dla ludzi, a my też jesteśmy ludźmi… I naprawdę wiem co mówię, bo choruję od 22 lat.


POLECA: BARBARA NIEWIADOMSKA
SPECJALISTA DIETETYK

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Poradnik gratis

diabetyczne zabiegi Pawła

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.