Cukrzyca to nie wyrok! Żyj aktywnie.

Alkomat posłuży do pomiaru glukozy w organiżmie

Paweł Rogowicz
Zamiast promili mg/dl

Zamiast promili mg/dl

Hand-held alkomat został stworzony przy użyciu nanometrów, które składają się z dwóch polimerów.Polimery te są w stanie reagować z acetonem w wydychanym powietrzu. Aceton jest jednym z ketonów – kwasów, które powstają w organizmie w odpowiedzi na niedobór insuliny (organizm spala własne tkanki). Wykrycie określonego poziomu acetonu można pośrednio przeliczyć na poziom gliukozy we krwi

Według naukowców diabetologiczne alkomaty są rozwijającą się dziedziną nauki, ze względu na ich potencjał i znaczący pozytywny wpływ na jakość życia pacjentów związaną z kontrolą  cukrzycy. Powyższa  technologia umożliwia przemianę jedynie acetonu i nie reaguje z innymi składnikami w wydychanym powietrzu.

Obecnie alkomat jest podobnej wielkości do książki, ale inżynierowie z  Western New England University pracują nad zmniejszeniem rozmarów urządzenia do wielkości popularnego alkomatu.

Pod koniec przyszłego roku urządzenie będzie testowane a odczyty będą porównywane z wynikami uzyskanymi z glukometrów. 

 


Polecamy:

  • Alkohol a cukrzyca – jak piją diabetycy

Paweł Rogowicz

Opis Pawła
POLECA: BARBARA NIEWIADOMSKA
SPECJALISTA DIETETYK

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Poradnik gratis

diabetyczne zabiegi Pawła

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.