Cukrzyca to nie wyrok! Żyj aktywnie.

Refundacja zestawów infuzyjnych do pomp możliwa po 26 roku życia?

Anita Rogowicz-Frontczak

quickset_fullUwaga diabetycy pragnący się leczyć za pomocą osobistej pompy insulinowej oraz osoby, które ukończyły 26 rok życia i płacą za zestawy infuzyjne do pompy insulinowej ogromne pieniądze- być może nastąpi przełom w polskiej diabetologii.

Dnia 10.10.2013 Minister zdrowia przekazał do uzgodnień zewnętrznych projekt rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

W świetle tego projektu dla polskich diabetyków z cukrzycą typu 1 szykują się poważne, ale korzystne zmiany. Planuje się bowiem poszerzenia kręgu osób uprawnionych do refundacji zestawów infuzyjnych do osobistej pompy insulinowej o pacjentów powyżej 26 roku życia, przy wskazaniach medycznych leczenie cukrzycy typu I przy użyciu pompy insulinowej – z 30% udziałem własnym świadczeniobiorcy w limicie ceny.

Oznacza to, że po 26 roku życia będzie się można ubiegać o refundację zestawów infuzyjnych i zapłacimy za osprzęt  znacznie mniej bo 30 % ceny. Jest to wielki ukłon ministerstwa w kierunku osób, które mają wskazania medyczne do leczenia osobistą pompą insulinową, ale  go nie podejmują  ze względu na koszty znacznie przewyższające ich  możliwości finansowe. Niestety na razie nie ma głosów na temat o pomocy państwa przy zakupie samego urządzenia (pompy insulinowej).

Pozdrawiam wszystkich od lat czekających na taką informację.


Polecamy:

  • Alkohol a cukrzyca – jak piją diabetycy

Anita Rogowicz-Frontczak

Dr n med. Anita Rogowicz_Frontczak, lekarz i pracownik naukowy, szczęśliwa żona i matka pięknych dziewczynek (Sara and Iga). Jestem specjalistą chorób wewnętrznych, endokrynologii, bliska sercu jest mi cukrzyca, dlatego od wielu lat pracuję z osobami dotkniętymi tym schorzeniem w Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Poznaniu. Profil moich zainteresowań naukowych to cukrzyca typu 1, przewlekłe powikłania cukrzycy (a raczej co zrobić, by ich uniknąć) oraz problem zdrowego żywienia i diety cukrzycowej, problem współistnienia chorób tarczycy i innych chorób autoimmunologicznych z cukrzycą
POLECA: BARBARA NIEWIADOMSKA
SPECJALISTA DIETETYK

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Poradnik gratis

diabetyczne zabiegi Pawła

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.