Cukrzyca to nie wyrok! Żyj aktywnie.

Od Redakcji

Redakcja Cukrzyca.pl

Serwis Cukrzyca.pl powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby.

Cukrzyca jest jedną z nielicznych przewlekłych chorób wymagającą dużego zaangażowania chorego w zakresie edukacji i samokontroli. Stawka jest dość wysoka, gdyż nie leczona cukrzyca prowadzi do ostrych zagrażających życiu przewlekłych powikłań. Niewydolność nerek prowadząca do konieczności dializoterapii, utrata wzroku, częstsze w populacji osób z cukrzycą choroby sercowo-naczyniowe to następstwa tej choroby. Niosą one pogorszenie jakości życia, prowadzą do kalectwa. Szacuje się, że co piąta osoba w Polsce choruje na cukrzycę, często o tym nie wiedząc.

Serwisy, blogi oraz fora internetowe są doskonałą szansą na zdobycie wiedzy o cukrzycy, podzielenia się swoimi doświadczeniami i wątpliwościami. Nasz serwis tworzony jest przez lekarzy specjalistów oraz osoby zaangażowane w sprawy diabetologii, w tym także diabetyków i członków ich rodzin.
Istnieje kilka postaci cukrzycy
charakteryzujących się odmiennym sposobem leczenia. Staramy się aby każdy diabetyk znalazł tu coś dla siebie.

Jeżeli przynajmniej jedna ze stron naszego serwisu (np. dział Porady dla diabetyków lub Dieta diabetyków) pomoże Państwu w życiu z cukrzycą to będzie to dla nas ogromna satysfakcja i zadowolenie w służbie diabetykom.

Zobacz inne porady:

Redakcja Cukrzyca.pl
POLECA: BARBARA NIEWIADOMSKA
SPECJALISTA DIETETYK

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Poradnik gratis

diabetyczne zabiegi Pawła

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.