Cukrzyca to nie wyrok! Żyj aktywnie.

Historia Krzyśka – sukces w odchudzaniu w cukrzycy

Redakcja Cukrzyca.pl

Pan Krzysztof zalicza się do grona osób którym udało się wspomóc leczenie cukrzycy  i radykalnie zmniejszyć swoją wagę ciała  oraz zmienić sposób odżywiania.

Zobaczmy jaki był sekret jego przemiany której efektem był spadek masy ciała o 14 kg.

Krzysiek schudł dzięki duodiecie

Moja siostra która mieszka w USA nie widziała mnie ponad rok czasu. Kiedy przyjechałem po nią na lotnisko nie wierzyła że to jej ,,papuśny” braciszek .

Wielu znajomych próbuje powtórzyć mój sukces. Odchudza się przez 2 miesiące i później wraca do swojej wyjściowej wagi. Nie wiedzą że odchudzenie nie może być zbyt radykalne i długofalowe. Sam dowiedziałam się tego z poradnika dla diabetyków oraz diety odchodzącej dla diabetyków (Duo Dieta).

Mój sekret w odchudzaniu był prosty:

√  odczuwałem wyraźną chęć pozbycia się niepotrzebnych kilogramów

√  zdobyłem wiedzę na temat zdrowego odżywiania - [kliknij tutaj]

  zdobyłem plan diety z gotowymi do przyrządzenia potrawami - [kliknij tutaj]

√  zmiana stylu życia na stałe i pełne zaakceptowanie takiego stylu.

Zmiany w swoim życiu przeprowadziłem na wielu płaszczyznach.

Opowiem jak wyglądał mój zwykły dzień a jak wygląda teraz. Jak wyglądały moje przyzwyczajenia oraz jak je zmieniłem.

Moje śniadanie przed odchudzeniem

PA190030

Rankiem mój apetyt nie był zbyt duży. Kiedy miałem wysoki cukier wcale nie chciało mi się jeść. Towarzyszył temu nieświeży zapach w ustach i najchętniej na pierwsze śniadanie wypijałem dwie szklanki wody. Moja energia na resztę dnia pozostwiała dużo do życzeia. Często łączyłem śniadanie z wczesnym obiadem. Wynikiem takiego rozwiązania był bardzo obfity posiłek napełnijący mój zołądek po brzegi.Nie czułem się z tym dobrze i wiedziałem że mój cukier też nie będzie dobry.

Moje śniadanie teraz

Teraz budzę się z wrażeniem nie zalegania jedzenia w żołądku więc jem śniadanie zawsze.  Zgodnie z zasadami Duo Diety spożywam w ciągu dnia dużo błonnika a więc uczucie lekkiego żołądka jest mi bardziej znane. Sniadanie nie musi być wcale tak obfitym posiłkiem jak uważałem wcześniej. Wiele osób tłumacząc że śniadanie musi być dużę opycha sie nadmiernie o tej porze dnia.

W Duo Diecie nie ma wyszukanych trudnych do zrealizwaonia potraw. Wcześniej studiowałem inną dietę i doszedłem do wniosku że najbardziej chudnie się i traci czasu na przygotowywaniu posiłków i wyszukiwaniu produktów do ich komponowania.

Oto przykład śniadania według Duo Diety   sniadanie

 Zobacz więcej na dieta.cukrzyca.pl [kliknij tutaj ]

Moja droga do pracy przed odchudzaniem

droga do pracyDroga do pracy – może wydawać się że ma mało współnaego z dietą i odchudzaniem. Niestety nie zaliczałem się do tych szczęściarzy którzy pokonują dystans do pracy w kilka minut i wynosi on 500 metrów.  Moja droga do pracy wynosiła prawie 8 km i pokonywałem ją samochodem. Mniej więcej  wyglądało to tak Po odpaleniu samochodu, włączeniu ulubionej stacji radiowej wyjeżdżałem z garażu . Przejeżdałem odcinek przyległej do mojego domu ulicy a tam już czekał na mnie tłum tkwiących w korku kierowców. Szybko więc starałem się wmieszać  w tą pełną nerwów zirytowaną grupę .

 Moja droga do pracy teraz

droaga do pracy

Pierwsze dni odchudzania i związane z tym zmiany sprawiły że szukałem zmian w innych sferach swojego życia. Pomyślałem więc ze zostawię auto w domu i będę starał dostać się do pracy innymi sposobami. Sposobami które oczywiście zwiększą moją aktywność fizyczną. Wiadomo że z dania na dzień nie przejdę lub przebiegnę tej trasy.Warto było jednak zaplanować sobie coś na miarę swoich możliwości. Droga trasą pieszą była ze względu na znaczą ilość dróg jednokierunkowych  była znacznie krótsza  niż  samochodowa.  Wynosiła niecałe 6 km.

Po przejechaniu trzech przystanków komunikacją miejską skracała się do niecałych  3 km.  I to był na początek dystans  który wyznaczyłem sobie do pokonania go pieszo.Taka poranna rozgrzewka przed pracą .Po pewnym czasie zmniejszałem liczbę przystanków a od wczesnej wiosny  kupiłem rower.

 Mój obiad przed odchudzaniem

Mój poprzedni obiad był najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Najważniejszym dlatego że  był bardzo obfity i zalegał we mnie do końca dnia. Zaraz po zjedzeniu czułem jak szwy mojego brzucha nadciągają się nadmiernie. Momentami miałem nawet wrażenie że zaraz popękają. Brakowało mi skóry w okolicach brzucha do pomieszczenia  takich potraw.

DSC_0011.JPG_effected

Były bardzo smakowite ale samopoczucie po nich bywało takie sobie. Przed obiadem byłem mocno głodny i z niecierpliwością na niego czekałem. Byłem zły gdy coś odwodziło mnie od wyznaczonej przez mój wielki  pusty żołądek godziny posiłku który wypełni go po brzegi.

Obiady w restauracjach  nie należały do rzadkości. Z manu wybierałem raczej potrawy o dużej zawartości węglowodanów i tłuszczy głownie zwierzęcych. Nie wyobrażam sobie obiadu bez odpowiedniej zawartości mięsa w potrawie no i oczywiście ryżu, ziemniaków lub frytek.

Dietetycznie takie danie zawierało ponad 10 WW o kcal już nie wspomnę. Wiem to nie było zdrowe i na pewno nie wpływało prawidłowo na moje cukry a tym samym na dalsze losy cukrzycy.

Mój obiad teraz

Teraz ten posiłek  wygląda zupełnie inaczej. Obiady serwowane według Duo diety nie są gorsze w smaku od tych które jadałem wcześniej.

secondColumn

Dodając do tego kwestię ich zmniejszonej kaloryczności i zawartości tłuszczów czyni je o wiele cenniejszymi  dla mnie głównymi posiłkami dnia.

A co najważniejsze moje brzuszne szwy nie są już nadwerężane na pęknięcia.

Mając to na uwadze nie smakują mi już tradycyjne obfite obiady zjadane w ilości za dwoje.

Przykład zdrowego obiadu który zaspokoi głód każdego mięsożernego mężczyzny i pozwoli mu gubić zbędne kilogramy

obiad teraz 1

Zobacz więcej na www. dieta.cukrzyca.pl [kliknij tutaj]

 Wolne chwile przed odchudzaniem

wieczory

Czas wolny po pracy i spełnieniu wszystkich obowiązków był zdecydowanie statycznym momentem mojego życia. Wypełniały go chwile spędzone przed telewizorem lub laptopem.

couch_potato

Do tego po pewnym czasie od zajęcia stanowiska na ulubionej kanapie wystepował głód który mogłem rozwiażać co najwyżej za pomocą paluszków lub orzeszków solonych. Można wieć powiedzieć, że swojemu coraz większemu brzuchowi stwarzałem idealne warunki do rozwoju. Domyślam się, że tak wyglądają wieczoy większości mężczyzn w Polsce.

 

 

Mój czas wolny teraz

czas wolny

TERAZ moje wieczory są bardziej efektywne pod względem ruchowym. Powiedziałbym że zmieniły się o 180 stopni. Nie powiem, że wcale nie ogldam telewizji i nie siedzę przed komputerem. Poza tym odnowiłem kontakty ze strymi znajomymi, z kórymi gram w piłkę, jak za dawnych szkolnych chyba jescze czasów. Chodzę , biegam po lesie. Mieszkam w pobliskim jego sąssiedztwie wieć grzech żeby nie korzystać z takich dobrodziejstw natury.

Zapisałem się nawet na siłnownię, ale stiwerdziałem jednak że odpowiadają mi bardziej ćwiczenia areobowe na świeżym powietrzu. Doszedłem do takiego momentu gdy czuję się żle kiedy się nie ruszam. Sukces – to dla mnie sukces.

Moja kolacja przed odchudzaniem

klacja

Kolacja składała się z podstawowego posiłku oraz serii dodatkowych podjadań zaraz po niej. Tak wyglądał mój wieczorny tryb odżywiania się.Polegał on na tym że kolacja nie była zbyt duża . Miałem bowiem świadomość że obfite kolacje spożywane późnym wieczorem powodują tycie. Starałam się więc nie jeść dużo przed snem. Po pewnym czasie jednak mój apatyt domagał się jeszcze czegoś do posmakowania przed snem. Bywały to niestety paluszki, chipsy, orzeszki solone , małe piwo itp. Wszystko w niedozwolonej listy wieczornych obżarstw.

Moja kolacja teraz jest dwuetapowa. Zjadam podwieczorek- jest to na ogół mała przekąska jak jabłko, serek wiejski, jogurt lub maślanka naturalna. Kolacja nie jest dramatyczne mała – dlatego żeby nie czuć głodu w nocy i nie pokusić się o nocną wyprawę do lodówki.

kolajcja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

imagesNa  koniec opowiem Wam miłą sytuację która spotyka mnie zawsze w sklepie odzieżowym. Moja waga nie spadła ma oszałamiającym poziomie., jednak obwód mojego pasa zmniejszył się wyraźnie. Musiałem wymienić swoją garderobę. Kiedy jestem w sklepie i chcę przymierzyć nowe ubranie Pani ekspedientka pyta mnie:

-   jaki rozmiar Pan nosi

         ja z uśmiechem na twarzy odpowiadam 

-    oj, chyba musi Pani mnie zmierzyć gdyż moje stare rozmiary są nieaktualne

Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów w odchudzaniu. Dziękuję twórcom Duo Diety za stworzenie systemu odchudzania dostosowanego dla diabetyków.