Aktualności

1,5% dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Rozlicz podatek już teraz!

Joanna Wiśniewska | 31 marca 2023
1,5 procent za 2022 PSD

Szanowni Państwo,
Zwracamy się z gorącą prośbą do tych z Państwa, którzy jeszcze nie rozliczyli swojego podatku, o wsparcie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków przy składaniu deklaracji PIT.
Od bieżącego roku, po zmianie przepisów, na organizacje pożytku publicznego przeznacza się nie 1%, a 1,5% podatku, dlatego też mogą Państwo pomóc jeszcze bardziej.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków od 42 lat niestrudzenie pracuje na rzecz osób z cukrzycą. Oferują oni bezpłatną edukację ogromnej rzeszy pacjentów i ich bliskich, zabiegają o jak najlepsze warunki leczenia oraz szerzą świadomość cukrzycy. Wszelkie działania statutowe wymagają jednak nakładów finansowych, dlatego też zależy im na każdym możliwym wsparciu.

Jak PSD wykorzysta 1,5% Waszego podatku?

Przekazane 1,5% wykorzystają przede wszystkim na codzienną pracę z podopiecznymi w całym kraju, w tym także w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do specjalistów jest utrudniony i wsparcie tym bardziej potrzebne.

Stowarzyszenie organizuje szereg aktywności w sposób ciągły i w bardzo wielu lokalizacjach, po to aby nikt nie musiał być sam w chorobie. Mając prawie 330 oddziałów i kół w całej Polsce pracownicy mają pełne ręce roboty, której przybywa, tak jak i chorych na cukrzycę. Środki wykorzystywane są na zapewnianie ciągłości organizacji wydarzeń edukacyjnych, informacyjnych, spotkań, warsztatów, pogadanek, prowadzenie badań przesiewowych, druk materiałów edukacyjnych, w tym wydawanie bezpłatnego miesięcznika, wyjazdy rehabilitacyjne i edukacyjne oraz wsparcie psychologiczne, jak również walkę z samotnością i wykluczeniem społecznym. Wszystko to nie tylko dla samych pacjentów, ale także ich opiekunów, którzy nierzadko bez odpowiedniego nakierowania i edukacji nie są w stanie prawidłowo opiekować się swoim chorym.

Jak przekazać swoje 1,5%?

Aby przekazać 1,5% podatku, wystarczy w zeznaniu rocznym wpisać nr KRS Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków 0000037573. Nawet niewielkie wpłaty zebrane razem umożliwią im kontynuację szerokich działań na rzecz osób z cukrzycą.
Jako partner Stowarzyszenia redakcja Cukrzyca.pl dziękuje serdecznie wszystkim darczyńcom!

Przeczytaj także

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu oraz Waszym Rodzinom przede wszystkim odpoczynku w dobrej, przyjemnej i rodzinnej atmosferze…

Czytaj dalej »

Rozpoczynamy pracę nad aplikacją mobilną dla pacjentów z cukrzycą