Aktualności

Żłobek Cukierkowo rekrutuje! Zgłoś dziecko już teraz!

Redakcja | 24 września 2019
zlobek-cukierkowo-rekrutuje

Cukierkowo to magiczne miejsce. To żłobek na Ursynowie w Warszawie dla dzieci z cukrzycą typu 1, otyłością i niepełnosprawnościami ruchowymi. Twoje dziecko ma miejsce w tym żłobku za darmo!

Żłobek Cukierkowo: dlaczego powstało, czyli misja specjalna

Przedszkole i żłobek Cukierkowo w Warszawie to fantastyczne miejsce rozwoju dla wszystkich dzieci. Powstało jednak ono z myślą szczególnie o tych, którzy potrzebują specjalistycznej opieki. Miejsce znajdą tu dzieci z:

  • cukrzycą typu 1
  • alergiami i nietolerancjami pokarmowymi
  • otyłością
  • niepełnosprawnościami ruchowymi

“Naszą misją jest pomoc dzieciom, którym z uwagi na różne niepełnosprawności grozi wykluczenie. Zależy nam na integracji tych dzieci ze zdrowymi rówieśnikami.

– mówi Ewa Urbańska, prezes Fundacji i Przedszkola Cukierkowo.

Dlaczego Żłobek Cukierkowo jest dla Twojego dziecka?

Dziecko z cukrzycą typu 1 wymaga bardzo dużo dodatkowej uwagi oraz przeszkolonego personelu, który będzie potrafił odpowiednio zaopiekować się nim na czas pobytu w żłobku. 

Dobór odpowiedniej placówki jest więc niezwykle ważny, aby mieć pewność, że nasze dziecko będzie w odpowiedzialnych rękach.

Wszystkie nauczycielki żłobka Cukierkowo otaczają dzieci troską, a niezastąpiony zespół doświadczonych opiekunów dba o to, by podopieczni byli bezpieczni i czuli się dobrze. Nad bezpieczeństwem słodziaków czuwają pielęgniarki i psycholog dziecięcy.

Żłobek znajduje się z dala od zgiełku, w ogromnym ogrodzie, gdzie dzieci mogą bezpiecznie się rozwijać i bawić.

Rekrutacja trwa cały rok!

Rekrutacja do żłobka jest otwarta cały rok, zawsze więc będzie dobry moment, by zgłosić do niego właśnie Waszą pociechę. Co bardzo istotne, żłobek, mimo specjalistycznej opieki nad dziećmi z cukrzycą, jest dla nich bezpłatny!

Fundacja Cukierkowo ze specjalistycznym żłobkiem!

Co więcej, żłobek Cukierkowo funkcjonuje pod opieką Fundacji Cukierkowo. Fundacja powstała z przekonania, że życie z cukrzycą młodzieńczą zawsze może stać się łatwiejsze.

Od grudnia 2012 roku są organizacją działającą non-profit.

W każdym momencie można wesprzeć Fundację.

Cukrzyca.pl dołączyła do oficjalnych Patronów Fundacji. Jesteśmy wdzięczni, że w Polsce można znaleźć ludzi czyniących dobro i chcemy wspierać takie działania całą naszą siłą.

O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Przeczytaj także

Biotts rozwija innowacyjny lek dla cukrzyków aplikowany przez skórę