Aktualności

Spotkanie czołowych ekspertów z Europy: sukces Badania POInT

Joanna Wiśniewska | 11 października 2019
swiatbezjedynki-wydarzenie

9 października w Warszawie odbył się bankiet z okazji 100 tysięcy przescreenowanych dzieci w badaniu POInT. Jego celem jest opóźnienie lub zapobiegnięcie wystąpienia cukrzycy typu 1. Wraz z pozostałymi partnerami, mieliśmy zaszczyt wziąć udział w tym bardzo ważnym wydarzeniu.

Badanie POInT w Polsce

Doustna Insulina w Prewencji Pierwotnej Cukrzycy Typu 1, czyli projekt POinT, jest częścią Globalnej Platformy ds. Zapobiegania Cukrzycy Autoimmunizacyjnej (GPPAD), większej inicjatywy jednoczącej wiele krajów Europy: Niemiec, Polski, Belgii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. 

W Polsce badania prowadzi zespół Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

100 000 noworodków przebadanych

Niedawno świętowaliśmy ogromny sukces – po prawie dwóch latach badań zespołowi udało się przescreenować już 100 000 noworodków

swiat-bez-jedynki

Z tej okazji w Warszawie w Restauracji Belvedere odbył się uroczysty bankiet, w którym uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli ośrodków z grupy GPPAD, wybitni naukowcy zaproszeni ze Stanów Zjednoczonych oraz patroni, wspierający badania. My również mieliśmy zaszczyt wziąć udział w tej uroczystości.

Przebieg uroczystości

O 19.00 partnerzy, przedstawiciele ośrodków i patroni zebrali się na wielkiej sali, gdzie Prof. dr hab. Agnieszka Szypowska powitała wszystkich obecnych.

Jeszcze raz zaprezentowane zostały bardzo ważne liczby, podsumowujące dwa lata ciężkiej i owocnej pracy. Obejrzeliśmy dwa bardzo wzruszające filmy. Jeszcze raz pokazały one, na czym polegają badania POInT, jaki jest ich cel i co do tej pory udało się osiągnąć.

Podsumowanie

Okazja do świętowania była na prawdę wyjątkowa!

Bardzo się cieszymy, że możemy być częścią tak fantastycznego przedsięwzięcia na skalę Europy.

Organizatorom bankietu serdecznie dziękujemy za zaproszenie a zespołowi badaczy życzymy kolejnych szybkich sukcesów.

Nie odbyło się bez podziękowań prawie wszystkim obecnym na sali. Wszyscy partnerzy zostali wyróżnieni miłym słowem podziękowania, również reprezentacja naszej redakcji 🙂

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Popularny lek na nadciśnienie wycofany. Sprawdź, jaki!

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content