Aktualności

Cukrzyca Wspiera Tarczycę Świadomą Dietą

Redakcja | 27 sierpnia 2019
wspieramy-tarczyce-swiadoma-dieta-cukrzyca-pl-partner

Wspieramy Tarczycę Świadomą Dietą to ogólnopolska kampania związana z chorobami tarczycy. Choroby tarczycy, tak samo jak cukrzyca, są schorzeniami autoimmunologicznymi. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć tę kampanię jako Partner.

Cele kampanii Wspieramy Tarczycę Świadomą Dietą

Kampania ma na celu edukację w zakresie wpływu świadomej, zdrowej diety na skuteczność leczenia chorób tarczycy i poprawę komfortu życia.

Podobnie jak w cukrzycy, dieta w chorobie Hashimoto i innych schorzeniach tarczycy ma ogromny wpływ na ich przebieg.

wspieramy tarczycę świadomą dietą

Na stronie kampanii Zdrowatarczyca.info dowiemy się, że dieta osób z chorobami tarczycy powinna się składać z pełnoziarnistych produktów, pełnowartościowego białka, kwasów tłuszczowych n-3 oraz odpowiednich ilości jodu, selenu, witaminy D oraz żelaza i błonnika. 

Zdrowa tarczycowa dieta jest więc oparta na zasadach zdrowego żywienia, które również są mile widziane w diecie cukrzycowej.

Z tego powodu postanowiliśmy wesprzeć Kampanię swoim oficjalnym Partnerstwem oraz opowiedzieć, jak dieta jest ważna w leczeniu różnych chorób autoimmunologicznych: cukrzycy typu 1, Hashimoto, celiakii i innych.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Dlaczego mój glukometr wskazuje niewłaściwy wynik?

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content