Aktualności, Nowości

Pierwsza nieinwazyjna technologia monitorowania cukrzycy: alkomat do pomiaru poziomu glukozy.

Joanna Wiśniewska | 7 marca 2023
lassie boydsense alkomat do pomiaru poziomu glukozy
Francuska firma BOYDSense opracowuje pierwszą nieinwazyjną technologię monitorowania cukrzycy, która wykorzystuje biomarkery oddechowe do przewidywania poziomu glukozy.

Pomiar glukozy poprzed oddech?

Lotne związki organiczne to duża grupa cząsteczek opartych na związkach węgla. W temperaturze pokojowej są one w fazie gazowej. Cząsteczki te są w jedzeniu, w napojach oraz w powietrzu, którym oddychamy. Cząsteczki w naszym oddechu niosą bogactwo informacji o naszych ciałach i naszej biologii.

System Lassie pomoże w nieinwazyjnych pomiarach glukozy

lassie boydsense

Technologia BOYDSense (1) ma wychwytywać, identyfikować i analizować odciski cząsteczek, wykorzystując algorytmy predykcyjne i sensory dostrojone do wydobywania biosygnatur z oddechu.
System Lassie ma składać się z urządzenia pomiarowego oraz aplikacji na telefon.

O systemie Lassie

System Lassie ma opierać się na nieinwazyjnych pomiarach glukozy, wykorzystując jedynie nasz oddech. Jak mówią twórcy systemu, będzie on tańszy w użyciu niż tradycyjne metody oraz bardziej ekologiczny: będzie wykorzystywał wielorazowy “alkomat”: urządzenie pomiarowe oraz aplikację na telefon.
“Jedną z największych przeszkód w walce z cukrzycą jest to, że zbyt wielu pacjentów pozostaje niezaangażowanych. Nowe podejścia do monitorowania glukozy, które mogą wyeliminować ból i niedogodności związane z konwencjonalnymi metodami, takie jak technologia BOYDSense, mogą potencjalnie wywrzeć całkiem pozytywny wpływ na długoterminowe leczenie cukrzycy”, mówi William Polonsky, profesor na Uniwersytecie w San Diego.

Kiedy Lassie ujrzy światło dzienne?

Firma odpowiedzialna za stworzenie oprogramowania Lassie – BOYDsense – jest obecnie na etapie zbierania danych oraz badań klinicznych. Kiedy urządzenie zostanie udostępnione pacjentom, tego niestety nie wiadomo, ale nasza redakcja będzie na bierząco relacjonować ich postępy.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

  1. https://www.boydsense.com/technology/
joanna-wisniewska-cukrzyca.pl
O autorze Joanna Wiśniewska

mgr

Brand Manager

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunku Kognitywistyka. Zainteresowana wpływem emocji na motywację. Jej celem jest szerzenie wiedzy i edukacji cukrzycowej w społeczeństwie.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Inteligentna insulina w leczeniu cukrzycy: jak przeprojektowano cząsteczkę insuliny?

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content