Aktualności

Skonsultowałeś z farmaceutą? Studenci farmacji edukowali

Redakcja | 9 grudnia 2019
skonsultuj z farmaceuta

Za nami 4. edycja “Skonsultuj z Farmaceutą ​– Cukrzyca”. Jak studenci farmacji zadbali o szerzenie edukacji w temacie cukrzycy?

Skonsultuj z farmaceutą – przebieg wydarzenia

30 listopada 2019 roku w 11 galeriach handlowych na terenie całej Polski studenci Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji  edukowali społeczeństwo w zakresie profilaktyki, farmakoterapii oraz opieki farmaceutycznej w cukrzycy.

W wydarzeniu wzięli udział studenci medycyny, pielęgniarstwa, analityki medycznej, stomatologii, dietetyki, kosmetologii i ratownictwa medycznego. W ramach szerzenia idei opieki farmaceutycznej na wydarzeniu pojawili się również magistrowie farmacji, którzy wspierali studentów swoją wiedzą i doświadczeniem, a także odpowiadali na liczne pytania pacjentów.

studenci farmacji

W centrach handlowych znajdywały się stanowiska, przy których zainteresowani mogli zmierzyć poziom glikemii, ciśnienia tętniczego krwi, dokonać analizy masy ciała oraz skorzystać z porad w zakresie przyczyn, prewencji, farmakoterapii oraz zalecanego trybu życia przy chorobie, jaką jest cukrzyca.

Oprócz wskazówek diabetologicznych, można było zasięgnąć informacji na temat zdrowej diety czy ziołolecznictwa. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

Przeprowadzono prawie 2.5 tysiąca pomiarów glikemii i ponad 2 tysiące pomiarów ciśnienia. W wydarzeniu wzięło udział 540 wolontariuszów.

Edukacja cukrzycowa nadal konieczna

Chociaż z roku na rok coraz więcej ludzi jest świadomym i podejmuje działania prewencyjne, to statystyki wciąż są zatrważające. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do 2030 roku cukrzyca będzie siódmą z najczęstszych przyczyn zgonów.

Mamy jednak nadzieję, że akcje takie jak “Skonsultuj z Farmaceutą”, będą przyczyniały się do wzrostu ogólnej wiedzy pacjentów na temat cukrzycy. To apteka jest w końcu miejscem, gdzie można uzyskać fachową poradę od magistra farmacji na temat zapobiegania i leczenia danej choroby oraz stosowanych leków.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Po co Amazon i Apple pracują nad technologią dla diabetyków?

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content