Rola błonnika w diecie diabetyka: Jak włączyć go do codziennych posiłków?
Błonnik pokarmowy to składnik, o którym często słyszymy w kontekście zdrowej diety, ale jego znaczenie dla diabetyków jest wręcz nieocenione….
Zdalna konsultacja z lekarzem to nowoczesna forma leczenia, rozpowszechniona głównie po pandemii koronawirusa. Dlaczego się przyjęła w Polsce? Jakie są jej zalety? I przede wszystkim, dlaczego warto być w regularnym kontakcie ze specjalistą? Odpowiadamy.
Telemedycyna – forma świadczenia usług medycznych, która wykorzystuje możliwość wirtualnej konsultacji z lekarzem specjalistą różnych dziedzin.
Główną cechą wyróżniającą takie porady jest to, że pacjent może skonsultować każdy medyczny problem bez wychodzenia z domu. To pacjent wybiera sposób kontaktu, który jest dla niego najwygodniejszy.
Co ważne, podczas takiego spotkania leczony bez problemu uzyska nie tylko poradę i diagnozę, ale może poprosić również o wystawienie zwolnienia czy skierowania na dalsze badania.
Lekarz specjalista, udzielający teleporady, ma dokładnie takie same kwalifikacje i możliwości, jak lekarz spotykany w poradni na żywo!
Właśnie dlatego z telemedycyny mogą korzystać wszyscy:
Konsultację online możemy odbyć z lekarzem pierwszego kontaktu, ale nie tylko! Lista specjalistów, których można zapytać o teleporadę jest bardzo długa. Zdalnie skontaktujecie się z:
Umówienie teleporady jest bardzo proste. Zrobicie to na naszym portalu, klikając w przycisk “Umów e-wizytę” lub przechodząc przez stronę: https://cukrzyca.telemedi.co/.
Wystarczy wybrać z listy specjalistę, z którym chcemy się spotkać, wybrać preferowaną metodę telekonsultacji (wideo, czat, rozmowa telefoniczna), wybrać datę i godzinę spotkania i opłacić lekarza.
Co ważne, z każdym lekarzem można się umówić nawet na ten sam dzień, konsultację odbędziemy więc nawet TU I TERAZ!
Konsultacje lekarskie online są od niedawna bardzo popularnym sposobem na uzyskanie pomocy lekarskiej. Osobom, które już przekonały się do tej metody wsparcia, nie musimy przedstawiać jej licznych zalet. Jeśli jednak wciąż zastanawiacie się, dlaczego warto odbyć teleporadę z lekarzem, przedstawiamy niżej ich całą listę.
Teleporadę przez internet możecie umówić nawet na ten sam dzień. Jeśli więc poczujecie się gorzej lub przytrafi się Wam jakiś nagły wypadek, wymagający natychmiastowej konsultacji, nie musicie czekać. Co ważne, oszczędzacie czas nie tylko na oczekiwaniu na termin do specjalisty, ale również na dojazdach i siedzeniu w poczekalni (z innymi chorymi).
Podczas spotkania online nie ma mowy o opóźnieniach – umawiacie się na konkretną godzinę i macie wtedy pewność, że lekarz skontaktuje się z Wami w wybrany przez Was sposób dokładnie w tym momencie, w którym Wam pasuje.
Wybierając się do lekarza specjalisty w tradycyjny sposób, najpierw należy zdobyć od lekarza rodzinnego skierowanie i dopiero wtedy możliwe jest umówienie się na konkretny termin po wsparcie, którego potrzebujemy.
Wybranie metody kontaktu z lekarzem online poprzez teleporadę jest nie tylko szybsze, ale i po prostu mniej problematyczne. Po prostu decydujecie, że macie pytanie do konkretnego specjalisty i umawiacie wizytę.
Wybranie konsultacji online to wygoda. Po pierwsze, pacjent nie czuje krępacji mówiąc o nieprzyjemnych objawach choroby. Po drugie, pacjent, wykorzystując kamerkę wideo w swoim smartfonie lub komputerze, może pokazać te krępujące go objawy. Siedząc na swojej kanapie, a więc swobodniej, niż w gabinecie, do którego co chwilę pukają obcy ludzie.
I ostatni, najważniejszy argument za konsultacją z własnego domu to oczywiście inkluzywność – taką poradę może odbyć każdy, również osoby, które mają problemy z poruszaniem się czy po prostu mieszkają daleko od najbliższego ośrodka medycznego.
Teleporada jest traktowana jak tradycyjna wizyta u lekarza, co oznacza, że ma on dokładnie takie same upoważnienia jak specjalista podczas wizyty w gabinecie. To oznacza, że lekarz podczas teleporady:
Jeśli więc chcecie umawiać kolejną wizytę u swojego lekarza tylko po to, by wypisał on dla Was kolejną receptę, którą odnawiacie od długiego czasu, a musicie w tym celu dzwonić, czekać na termin i jeszcze jechać w konkretne miejsce, zdecydujcie się raz na odbycie e-wizyty.
Już nigdy nie wrócicie do tradycyjnych spotkań.
Do e-wizyty z lekarzem należy przygotować się w taki sam sposób, jak na spotkanie na żywo. Aby teleporada przebiegła sprawnie i by uzyskać jak najlepsze rezultaty i prawidłową diagnozę, należy powiadomić lekarza o historii Waszej choroby.
Jak jeszcze przygotować się do teleporady?
Błonnik pokarmowy to składnik, o którym często słyszymy w kontekście zdrowej diety, ale jego znaczenie dla diabetyków jest wręcz nieocenione….
Jesień to idealny czas na nowe inspiracje kulinarne, również dla osób z cukrzycą. Sezonowe warzywa oraz owoce o niskim indeksie…
Cukrzyca należy do najczęściej występujących chorób przewlekłych na świecie. Związane z nią komplikacje mogą wpływać na różne układy i narządy,…
Na dzień 30 lipca 2019 r. przypada Międzynarodowy Dzień Sernika! Tradycyjne serniki bardzo szybko podnoszą glikemię i są wysokokaloryczne, ponieważ…
Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda udowodnili naukowo, że w naszym codziennym jadłospisie nie powinno brakować pokarmów, które podlegają procesom fermentacji –…
Chrom jest pierwiastkiem śladowym, który odgrywa kluczową rolę w metabolizmie węglowodanów, lipidów i białek. Jego wpływ na wrażliwość insulinową oraz…