Aktualności

II Mistrzostwa Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą Długa Goślina 5 maja 2019

Redakcja | 12 marca 2019
mistrzostwa polski mtb

Serdecznie zapraszamy do udziału II Mistrzostwach Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą, które odbędą się już 5 maja w Długiej Goślinie. 

Organizatorami Mistrzostw są: amatorski team kolarski Bike’owe Wyprawy, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Wielkopolski Oddział PTD. Wspiera nas Konsultant Wojewódzki ds. diabetologii.

Mistrzostwa planowane są w łączności z wyścigiem kolarskim będącym częścią Mini Cyklu Charytatywnych Bike’owych Maratonów MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE, który odbędzie się 5 maja 2019 w Długiej Goślinie. Trasa przebiegać będzie przez urokliwe tereny leśne nadleśnictw Wojnowo i Brzeźno. Tereny poznane przez Uczestników I Mistrzostw, ale w nowej odsłonie.

Mistrzostwa rozegrane będą na dystansie sportowym, wynoszącym 27 km. Dla chętnych jest możliwość uczestniczenia w wyścigu na dystansie 54 km (2 pętle) lub 81 km (3 pętle).

Głównym celem II Mistrzostw Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą jest propagowanie aktywności fizycznej wśród chorych na cukrzycę oraz osób zagrożonych tą chorobą. Przy okazji planowana jest kampania medialna zachęcająca chorych na cukrzycę do uprawiania sportu. W zdrowym ruch bycie poprawia nam życie.

Zespół cukrzyca.pl zachęca do udziału w tej wyjątkowej imprezie osoby z cukrzycą, całe ich rodziny a także personel medyczny zajmujący się leczeniem pacjentów z cukrzycą.

W imieniu Organizatorów

Prof. dr hab. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz

Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UMP

Przewodnicząca Wielkopolskiego Oddziału PTD

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Trzy leki w jednej tabletce! Nowość dla diabetyków typu 2

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content