Aktualności, Nowości

Kalkulator ryzyka śmierci na koronawirusa. Czy jesteś w grupie ryzyka?

Redakcja | 11 maja 2020
Kalkulator ryzyka śmierci koronawirus cukrzyca

Naukowcy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni opracowali “kalkulator ryzyka śmierci”, który pozwoli ocenić ryzyko śmierci w przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 

Czynniki, które zwiększają ryzyko śmierci na koronawirusa

Algorytm porównuje wiek, płeć i kluczowe typy chorób współistniejących z danymi zebranymi przez ekspertów. Na tej podstawie określa, czy jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka. 

Wśród wymienionych w kalkulatorze chorób pojawia się:

  • Nowotwór złośliwy
  • Cukrzyca
  • Nadciśnienie
  • Choroba sercowo-naczyniowa

Kalkulator ryzyka śmierci – zrób test online

Test można wypełnić online. Zrobienie go zajmuje dosłownie kilkanaście sekund.

“Ryzyko zgonu z powodu COVID bardzo wyraźnie zależy od stylu życia i chorób z nim związanych, m.in. otyłości, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz ich powikłań. Ten związek jest naprawdę silny”, przyznaje główny twórca kalkulatora dr hab. n. med. Piotr Bandosz.

Zdrowy tryb życia zmniejsza ryzyko zagrożenia

Jak mówi dalej “najnowsze dane wskazują, że zgony wśród osób bez żadnych chorób przewlekłych odpowiadają za mniej niż 1 proc. przypadków śmiertelnych COVID-19”.

Zdrowy tryb życia uchroni nas więc przed powikłaniami nie tylko związanymi z chorobami cywilizacyjnymi, w tym cukrzycy, ale też przed powikłaniami chorób zakaźnych. Pamiętajcie, nigdy nie jest za późno, by zacząć zdrowiej się odżywiać 🙂

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Cukrzyca a SIBO

Cukrzyca należy do najczęściej występujących chorób przewlekłych na świecie. Związane z nią komplikacje mogą wpływać na różne układy i narządy,…

Czytaj dalej »

Postanowienia noworoczne dla diabetyków

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content