Aktualności

Nowości w leczeniu cukrzycy: doniesienia z ADA 2022

Redakcja | 4 lipca 2022
nowości w leczeniu cukrzycy ADA 2022

Za nami Kongres Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego (American Diabetes Association 2022), w czasie którego przedstawiono wyniki aktualnie zakończonych badań oraz nowe wskazanie dotyczące leczenia cukrzycy. Te najważniejsze omawia prof. dr hab. n. med. Grzegorz Dzida z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Tegoroczny kongres Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego zorganizowano w dniach 3-7 czerwca w Nowym Orleanie, w formule hybrydowej. Jak wskazał prof. Grzegorz Dzida, na kongresie dominowały nowinki technologiczne m.in. w zakresie terapii pompowej. Na liście najważniejszych tematów znalazła się zaś terapia otyłości w cukrzycy typu 2.

– W trakcie kongresu mówiono między innymi o nowych możliwościach farmakologicznego leczenia otyłości. Nowe nadzieje w tym zakresie związane są z wykorzystaniem zmodyfikowanych analogów GLP-1, które w badaniach wykazały istotną redukcję masy ciała. I w tym celu mogą być stosowane także u osób bez cukrzycy. Ich zastosowanie w tej grupie daje bowiem – w perspektywie kilku lat – istotną redukuję ryzyka pojawienia się cukrzycy – powiedział profesor i dodał, że spodziewa się w Polsce tych nowych preparatów pod koniec tego roku.

Na kongresie powrócił też temat insulin doustnych i insuliny wziewnej. Zaproponowano też nowy konsensus ADA i EASD (European Association for the Study of Diabetes).

Zapraszamy do oglądania.

Video na stronie: https://pulsmedycyny.pl/nowosci-w-leczeniu-cukrzycy-doniesienia-z-ada-2022-1154890

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/nowosci-w-leczeniu-cukrzycy-doniesienia-z-ada-2022-1154890

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

2 Forum Nowoczesnej Diabetologii. Nowe technologie górą!

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content