Rola błonnika w diecie diabetyka: Jak włączyć go do codziennych posiłków?
Błonnik pokarmowy to składnik, o którym często słyszymy w kontekście zdrowej diety, ale jego znaczenie dla diabetyków jest wręcz nieocenione….
Telemedycyna, czyli udzielanie rad medycznych telefonicznie, stanowi ważne narzędzie w walce z koronawirusem.
Zapewnia kontakt z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu.
Aby zachęcić pacjentów i lekarzy do wykorzystywania teleporad i ułatwić im korzystanie z telemedycyny, Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza przygotowała specjalne poradniki (1). Dostarczają one praktycznych wskazówek, jak pacjent powinien zachowywać się podczas zdalnej konsultacji z lekarzem i jakie informacje powinien wcześniej przygotować.
Poradniki udzielają odpowiedzi na Państwa najczęstsze pytania i zachęcą do korzystania z telemedycyny jako rozwiązania ograniczającego ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz przydatnego także przy rozwiązywaniu innych problemów zdrowotnych.
Telemedycyna to określenie na świadczenia zdrowotne udzielane za pośrednictwem systemów teleinformatycznych. Telefonicznie lekarz może na odległość przeprowadzić m.in. wywiad z pacjentem i ocenić stan jego zdrowia.
Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, co oznacza, że najłatwiej zarazić się nim wskutek bliskiego kontaktu z zakażoną osobą.
Dlatego też przed wyjściem z domu do przychodni lub szpitala warto rozważyć, czy zamiast osobistej wizyty nie wystarczy zdalny kontakt z lekarzem w ramach teleporady.
Każdy z tych punktów został należycie rozwinięty i wytłumaczony w poradniku teleporad.
Telefoniczna Informacja Pacjenta to specjalna linia telefoniczna, pod którą każdy może uzyskać informację, co robić, gdy podejrzewa zakażenie koronawirusem.
Infolinia NFZ działa całodobowo,
siedem dni w tygodniu.
Infolinia Rzecznika Praw Pacjenta działa
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00.
pod numerem telefonu: 800 190 590
Błonnik pokarmowy to składnik, o którym często słyszymy w kontekście zdrowej diety, ale jego znaczenie dla diabetyków jest wręcz nieocenione….
Jesień to idealny czas na nowe inspiracje kulinarne, również dla osób z cukrzycą. Sezonowe warzywa oraz owoce o niskim indeksie…
Cukrzyca należy do najczęściej występujących chorób przewlekłych na świecie. Związane z nią komplikacje mogą wpływać na różne układy i narządy,…
Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby może dotyczyć nawet 9 milionów Polaków. Niestety świadomość Polaków na temat tej choroby (NAFLD) jest na…
Cukrzyca stała się chorobą cywilizacyjną. Choć oczywiście da się z nią żyć, można sobie to życie ułatwić. Ośrodki akademickie, wielkie…
Świat w ostatnim czasie zmienił się tak bardzo, że zmianie uległy nawet preferencje zdrowotne Polaków. Z tego powodu powstała kampania…