Cukrzyca a problemy ze snem — jak glikemia wpływa na jakość odpoczynku?
Uczucie niepokoju, drżenie rąk oraz odczuwalny niepokój bardzo często jest skorelowany z jednostką chorobową, jaką jest cukrzyca. Problemy ze snem…
W czasie epidemii każdy diabetyk powinien z wyjątkową ostrożnością dbać o swoją cukrzycę, pilnować odpowiednich wartości glikemii. Jak tego dokonać? Odpowiadamy
Poza standardowymi środkami ostrożności, których powinien przestrzegać każdy Polak, diabetyk musi dodatkowo pilnować dawek leków, odpowiednich poziomów glikemii oraz regularnie wykupywać kolejne recepty.
Już w poprzednim tekście pisaliśmy o podstawowych punktach, które powinny spełnić osoby z cukrzycą (numery telefonów do lekarzy, aptek, listy leków, zapasy insuliny itp.), aby odpowiednio przygotować się do spędzenia czasu w domu.
Wśród osób chorych na cukrzycę w tym specjalnym czasie może jednak pojawić się wiele dodatkowych pytań, obaw oraz lęków, związanych z postępowaniem w chorobie, wykupieniem recept oraz chociażby kontroli lekarskiej, która musiała zostać odwołana.
W tym celu Polskie Stowarzyszenie Diabetyków utworzyło we współpracy z Diabdis (1) możliwość Program Interwencyjnego Wparcia dla diabetyków.
Od 1 kwietnia każdy diabetyk może bezpłatnie skonsultować się z lekarzem diabetologiem oraz edukatorem diabetologicznym telefonicznie.
Lekarze udzielą wsparcia psychologicznego oraz podpowiedzą, jak sobie radzić z cukrzycą w okresie epidemii.
Dodatkową olbrzymią zaletą tego programu jest możliwość uzyskania e-recepty na kontynuację swojego leczenia telefonicznie, bez wychodzenia z domu.
Jeżeli więc do tej pory byłeś prowadzony przez lekarza diabetologa, wystarczy zadzwonić pod numer Infolinii, a tam lekarz na podstawie Twojej dokumentacji medycznej wystawi odpowiednią receptę, którą wystarczy odebrać w aptece (lek możesz wcześniej zarezerwować online). W ten sposób konieczność wychodzenia z domu ograniczona jest do minimum.
Zalecamy skorzystanie z bezpłatnej infolinii nie tylko w celu uzyskania e-recepty, ale również konsultacji w tym trudnym dla wszystkim czasie.
Uczucie niepokoju, drżenie rąk oraz odczuwalny niepokój bardzo często jest skorelowany z jednostką chorobową, jaką jest cukrzyca. Problemy ze snem…
Błonnik pokarmowy to składnik, o którym często słyszymy w kontekście zdrowej diety, ale jego znaczenie dla diabetyków jest wręcz nieocenione….
Jesień to idealny czas na nowe inspiracje kulinarne, również dla osób z cukrzycą. Sezonowe warzywa oraz owoce o niskim indeksie…
Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła aplikację Tidepool Loop. To pierwsza na rynku zatwierdzona przez FDA aplikacja typu…
Badania w “cukrzycobusie” są jednym z elementów programu profilaktyki cukrzycy typu 2 w powiecie kartuskim. Będzie można z nich skorzystać…
Każdego roku Światowy Dzień Cukrzycy koncentruje się na jednym temacie, który jest przedmiotem specjalnej uwagi. Tematem na rok 2018 oraz 2019 …