Opieka koordynowana dla pacjentów ze stanem przedcukrzycowym!
Specjaliści medycyny rodzinnej zyskują szerszy zakres uprawnień. 1 listopada 2023 r. został poszerzony katalog dostępnych badań diagnostycznych. Wprowadzono także nowy…
W czasie epidemii każdy diabetyk powinien z wyjątkową ostrożnością dbać o swoją cukrzycę, pilnować odpowiednich wartości glikemii. Jak tego dokonać? Odpowiadamy
Poza standardowymi środkami ostrożności, których powinien przestrzegać każdy Polak, diabetyk musi dodatkowo pilnować dawek leków, odpowiednich poziomów glikemii oraz regularnie wykupywać kolejne recepty.
Już w poprzednim tekście pisaliśmy o podstawowych punktach, które powinny spełnić osoby z cukrzycą (numery telefonów do lekarzy, aptek, listy leków, zapasy insuliny itp.), aby odpowiednio przygotować się do spędzenia czasu w domu.
Wśród osób chorych na cukrzycę w tym specjalnym czasie może jednak pojawić się wiele dodatkowych pytań, obaw oraz lęków, związanych z postępowaniem w chorobie, wykupieniem recept oraz chociażby kontroli lekarskiej, która musiała zostać odwołana.
W tym celu Polskie Stowarzyszenie Diabetyków utworzyło we współpracy z Diabdis (1) możliwość Program Interwencyjnego Wparcia dla diabetyków.
Od 1 kwietnia każdy diabetyk może bezpłatnie skonsultować się z lekarzem diabetologiem oraz edukatorem diabetologicznym telefonicznie.
Lekarze udzielą wsparcia psychologicznego oraz podpowiedzą, jak sobie radzić z cukrzycą w okresie epidemii.
Dodatkową olbrzymią zaletą tego programu jest możliwość uzyskania e-recepty na kontynuację swojego leczenia telefonicznie, bez wychodzenia z domu.
Jeżeli więc do tej pory byłeś prowadzony przez lekarza diabetologa, wystarczy zadzwonić pod numer Infolinii, a tam lekarz na podstawie Twojej dokumentacji medycznej wystawi odpowiednią receptę, którą wystarczy odebrać w aptece (lek możesz wcześniej zarezerwować online). W ten sposób konieczność wychodzenia z domu ograniczona jest do minimum.
Zalecamy skorzystanie z bezpłatnej infolinii nie tylko w celu uzyskania e-recepty, ale również konsultacji w tym trudnym dla wszystkim czasie.
Specjaliści medycyny rodzinnej zyskują szerszy zakres uprawnień. 1 listopada 2023 r. został poszerzony katalog dostępnych badań diagnostycznych. Wprowadzono także nowy…
100 tysięcy złotych zostało przekazane do Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków przez Superbet. Dzięki darowiźnie stowarzyszenie zrealizuje dwa cele w 2024 roku,…
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 października 2022 roku (1) zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych…
W dniach 27 marca 2021 roku, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, odbędzie się pierwsza edycja największej polskiej konferencji dotyczącej…
Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 5 lipca 2019 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz…
W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych od września ruszą lekcje zdrowia. Edukacja zdrowotna w szkołach będzie miała odpowiedni poziom. Nauka o…