Aktualności, Porady

Interwencyjne wsparcie osób z cukrzycą w okresie zagrożenia epidemiologicznego

Redakcja | 6 kwietnia 2020
Interwencyjne wsparcie osob z cukrzyca

W czasie epidemii każdy diabetyk powinien z wyjątkową ostrożnością dbać o swoją cukrzycę, pilnować odpowiednich wartości glikemii. Jak tego dokonać? Odpowiadamy

Zalecane środki ostrożności przy koronawirusie w cukrzycy

Poza standardowymi środkami ostrożności, których powinien przestrzegać każdy Polak, diabetyk musi dodatkowo pilnować dawek leków, odpowiednich poziomów glikemii oraz regularnie wykupywać kolejne recepty.

Już w poprzednim tekście pisaliśmy o podstawowych punktach, które powinny spełnić osoby z cukrzycą (numery telefonów do lekarzy, aptek, listy leków, zapasy insuliny itp.), aby odpowiednio przygotować się do spędzenia czasu w domu.

Wśród osób chorych na cukrzycę w tym specjalnym czasie może jednak pojawić się wiele dodatkowych pytań, obaw oraz lęków, związanych z postępowaniem w chorobie, wykupieniem recept oraz chociażby kontroli lekarskiej, która musiała zostać odwołana.

Program interwencyjnego wsparcia osób z cukrzycą

W tym celu Polskie Stowarzyszenie Diabetyków utworzyło we współpracy z Diabdis (1) możliwość Program Interwencyjnego Wparcia dla diabetyków.

Od 1 kwietnia każdy diabetyk może bezpłatnie skonsultować się z lekarzem diabetologiem oraz edukatorem diabetologicznym telefonicznie.

Lekarze udzielą wsparcia psychologicznego oraz podpowiedzą, jak sobie radzić z cukrzycą w okresie epidemii.

E-recepta bez wychodzenia z domu

Dodatkową olbrzymią zaletą tego programu jest możliwość uzyskania e-recepty na kontynuację swojego leczenia telefonicznie, bez wychodzenia z domu. 

Jeżeli więc do tej pory byłeś prowadzony przez lekarza diabetologa, wystarczy zadzwonić pod numer Infolinii, a tam lekarz na podstawie Twojej dokumentacji medycznej wystawi odpowiednią receptę, którą wystarczy odebrać w aptece (lek możesz wcześniej zarezerwować online). W ten sposób konieczność wychodzenia z domu ograniczona jest do minimum.

Zalecamy skorzystanie z bezpłatnej infolinii nie tylko w celu uzyskania e-recepty, ale również konsultacji w tym trudnym dla wszystkim czasie.

interwencyjne wsparcie osób z cukrzycą

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

  1. https://diabetyk.org.pl/teleporada-dla-diabetykow/
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – bezpłatne badania w Gdyni

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content