Aktualności

Pierwszy przenośny nieinwazyjny glukometr firmy Medtronic? TO OSZUSTWO!

Joanna Wiśniewska | 8 stycznia 2024

W internecie można natknąć się na reklamę “pierwszego przenośnego nieinwazyjnego glukometru firmy Medtronic”, który rzekomo mierzy poziom glukozy bez nakłuwania palca. Okazuje się, że nazwa i logo firmy Medtronic zostały użyte w reklamie bezprawnie. Medtronic wydał oświadczenie!

Bezinwazyjny glukometr od Medtronic? Reklamodawca oszust!

“Pierwszy przenośny, nieinwazyjny glukometr firmy Medtronic”, kosztuje (w promocji) 260 zł i mierzy poziom cukru bez konieczności pobierania krwi. Tak reklamodawca komunikuje nowy produkt w mediach społecznościowych. Rzekomo urządzenie zostało zakupione już przez ponad 700 tys. użytkowników.

Firma Medtronic wydała w tej sprawie oficjalny komunikat, który zamieściła na swojej stronie internetowej i na oficjalnym profilu na Facebooku, w którym wskazuje, że urządzenie nie jest w żaden sposób powiązane z jej marką, a reklamodawca fałszywie używa nazwy i logotypu do promowania produktu.

bezprawne użycie nazwy firmy medtronic

medtronic oświadczenie

 

Medtronic zaznacza, że produkty ich firmy są dostępne wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży, a reklama pochodzi z nieznanych źródeł i zawiera link do zakupu urządzenia, z którym firma nie ma nic wspólnego!

“Medtronic podjął działania, aby poinformować odpowiednie organy oraz platformy społecznościowe i zakupowe o tej nieuczciwej reklamie oraz poprosić o jej usunięcie” – czytamy w komunikacie.

 

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

  1. https://www.medtronic.com/pl-pl/index.html
  2. https://www.facebook.com/MedtronicPolska/posts/pfbid033XQWbBnSreaUnwEhtdbtCbzmbiCMrqzm24rC7aWozjrEExPdhKjeKJ4ALxEpa5obl
joanna-wisniewska-cukrzyca.pl
O autorze Joanna Wiśniewska

mgr

Brand Manager

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunku Kognitywistyka. Zainteresowana wpływem emocji na motywację. Jej celem jest szerzenie wiedzy i edukacji cukrzycowej w społeczeństwie.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

“Cukrzycobus” w czterech miejscowościach

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content