Aktualności

Bioniczna Rewolucja: Fascynująca opowieść o powstawaniu 3D bionicznej trzustki

Redakcja | 6 maja 2021
Bioniczna Rewolucja wystawa

Galeria Plenerowa Muzeum Łazienki Królewskie, u zbiegu ul. Agrykola i Al. Chińskiej

1-31 maja 2021 r. 

wstęp wolny

Pierwsza wydrukowana bioniczna trzustka!

14 marca 2019 roku zespół naukowców z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki pod kierunkiem dr. hab. med. Michała Wszoły wydrukował pierwszy na świecie prototyp 3D bionicznej trzustki.

Było to wydarzenie o przełomowym znaczeniu. Przy zastosowaniu nowatorskich technologii biodruku 3D, z żywych komórek stworzono w pełni funkcjonalny organ. Jego powstanie budzi nadzieję na sukces w walce z cukrzycą typu 1.

Surrealistyczne fotografie pod mikroskopem

W trakcie prac w laboratorium Fundacji wykonano kilkadziesiąt niezwykłych, artystycznych zdjęć mikroskopowych. Uchwycone na nich elementy ludzkiego organizmu zachwycają bogactwem form, struktur i kolorów. Kompozycja fotografii nadaje im formę obrazów i przywołuje skojarzenia z szeroką gamą stylów malarskich i artystycznych. Przychodzą na myśl dzieła dadaistów, symbolistów, surrealistów, ekspresjonistów, twórców tej miary co Jackson Pollock, Vincent van Gogh czy Edvard Munch (1).

Fotografie spod mikroskopu pokazane w Galerii Plenerowej to ilustracja fascynującej opowieści o powstawaniu 3D bionicznej trzustki – innowacyjnej terapii leczenia cukrzycy typu 1.

II Aukcja charytatywna “Bioniczna Rewolucja”

Prezentowane na wystawie obrazy będą przedmiotem II aukcji charytatywnej pod tym samym tytułem, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej. Multidyscyplinarne Centrum umożliwi nie tylko kontynuację badań nad bioniczną trzustką, ale również opracowanie innych pionierskich terapii medycznych.

II aukcja charytatywna „Bioniczna rewolucja” odbędzie się online, 27 maja 2021r. o godz. 19.30 na platformie aukcyjnej onebid.pl. Już dziś można na stronie aukcyjnej obejrzeć wystawione przez Fundację fotografie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy i wzięcia udziału w licytacji.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

  1. https://fundacjabirn.pl/wystawa/
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Wakacje z cukrzycą – jak się przygotować?

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content