Aktualności

“Cukrzycobus” w czterech miejscowościach

Redakcja | 19 maja 2022
cukrzycobus

Badania w “cukrzycobusie” są jednym z elementów programu profilaktyki cukrzycy typu 2 w powiecie kartuskim. Będzie można z nich skorzystać w najbliższych dniach w Kartuzach, Żukowie, Somoninie i Przodkowie.

Program ma na celu wczesną identyfikację osób zagrożonych zachorowalnością na cukrzycę typu 2. Składa się z powiązanych ze sobą ściśle części medycznej i edukacyjnej.

W powiecie kartuskim przeprowadzona zostanie akcja informująco-edukacyjna, w czasie trwania programu można skorzystać też ze wsparcia fizjoterapeutów i dietetyków.

– W ramach projektu przygotowane zostaną procedury interwencyjno-medyczne, materiały w postaci elektronicznej, tradycyjnej, do wykorzystania na urządzeniach mobilnych oraz dostęp do prowadzonego i dostosowanego do potrzeb uczestników bloga edukacyjnego. W celu dodatkowej mobilizacji dla grupy uczestników Projektu ze stwierdzonym stanem przedcukrzycowym, w ramach dodatkowej mobilizacji oraz propagowania zdrowego stylu życia wykorzystane zostaną nowoczesne narzędzia, w postaci elektronicznych opasek monitorujących m.in. puls, ilość kroków. Projektem zostanie objętych minimum 1390 osób, które przejdą badania wstępne, z czego minimum 232 osoby wezmą udział w programie edukacyjnym – informuje powiat kartuski.

Bezpłatne badania poziomu glikemii we krwi odbędą się już w najbliższych dniach. W Przodkowie, Kartuzach, Żukowie i Somoninie stanie cukrzycobus.

Miejsca badań:

  • 20.05.2022r. godz. 9.00 – 19:00 – Kartuzy, Park Solidarności, ul Klasztorna 4
  • 21.05.2022r. godz. 10.00 – 18:00 – Żukowo, Parking przy Urzędzie Gminy, ul Gdańska 52
  • 22.05.2022r. godz. 9.00 – 13:00 – Somonino, Parking przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Ceynowy 1A
  • 22.05.2022r. godz. 14.00 – 18:00 – Przodkowo, Parking przy Urzędzie Gminy, ul. Kartuska 21

W piątek 20 maja podczas Powiatowych Targów Pracy nastąpi inauguracja „Programu Profilaktyki Cukrzycy Typu 2 w Powiecie Kartuskim”. W programie konferencja z wykładem lekarza specjalisty.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

https://expresskaszubski.pl/pl/11_wiadomosci/40132_do-czterech-miejscowosci-zawita-cukrzycobus-gdzie-i-kiedy-badania.html

O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Jak cukrzyca typu 1 wpływa na nasze zdrowie psychiczne? Wywiad z Maciejem Łysiakiem

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content