Aktualności

Lech Wałęsa podjął walkę z cukrzycą typu 2 po 20 latach. Dieta cud?

Joanna Wiśniewska | 25 września 2020
Lech walesa odstawil insuline

Lech Wałęsa od lat zmaga się z cukrzycą. Ostatnio jednak poinformował na Facebooku, że odstawił insulinę. Jak to możliwe?

Lech Wałęsa odstawił insulinę. Czy znalazł magiczny lek?

W środę 23 września Lech Wałęsa poinformował na Facebooku, że po 20 latach walki z cukrzycą typu 2 odstawił insulinę. Zapewnia przy tym, że jego wyniki wciąż pozostają w normie.

Lech Wałęsa od poniedziałku bowiem przebywa w Hotelu Alhambra, gdzie rozpoczął dietę dr Dąbrowskiej, opierający się głównie na spożyciu surowych warzyw. Jest to dieta oczyszczająca organizm z toksyn, którą dr Dąbrowska promuje w Instytucie Promocji Zdrowia już od ponad 30 lat.

Były Prezydent na swoim Facebooku i Instagramie żywo relacjonuje pobyt w Ośrodku i umieszcza zdjęcia posiłków, które tam spożywa.

To był sen ! – sok z ogórka , sałatka z pora i pomidora

Posted by Lech Wałęsa on Thursday, September 24, 2020

Już z samych zdjęć widać, że dieta mu służy, ale prawdziwe rewelacje pojawiły się na jego profilu właśnie 23 września:

Nie do wiary .Nie wiem co mam robić po 20 latach brania insuliny już trzeci dzień zaprzestałem. Wyniki mam prawidłowe…

Posted by Lech Wałęsa on Tuesday, September 22, 2020

Nowa dieta efektem fantastycznych wyników Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa wielokrotnie powtarzał, że najtrudniej jest mu właśnie zastosować się do zdrowych wytycznych dotyczących żywienia. 

W wywiadzie udzielonym “Gazecie Wyborczej” mówił: “A ja lubię zjeść tłusto, uwielbiam słodycze, torciki, cukierki, krówki, ptasie mleczko, wszystkie słodycze mógłbym jeść” (1).

Na nowej diecie – diecie dr Dąbrowskiej – Prezydent jest od niespełna tygodnia, a już obserwuje pozytywne efekty zdrowotne.

Co prawda dania z diety dr Dąbrowskiej średnio mu smakują, ale już trzeciego dnia postu Prezydent Wałęsa określił nową dietę “Dietą CUD”.

Dieta cukrzycowa a odstawienie insuliny w cukrzycy typu 2

Czy jednak odstawienie insuliny, którą się brało ponad 20 lat jest bezpieczne? 

Leczenie cukrzycy typu 2 często wiąże się z braniem leków doustnych, czasami dołącza się do tego insulinoterapię, jednak głównym zaleceniem diabetologów jest właśnie zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze, redukcja masy ciała oraz zrównoważona, pełnowartościowa dieta.

Jeśli ktoś po 20 latach przyjmowania tabletek i insuliny schudnie, wprowadzi zalecenia dietetyczne, których wcześniej nie stosował, możliwe jest zaprzestanie przyjmowania insuliny i stosowanie samych preparatów doustnych. – wyjaśnia dr Napiórkowska (1).

A więc zmiana diety w cukrzycy nie jest jedynie “dodatkiem” do leczenia, ale jest tak samo ważna jak odpowiednia farmakoterapia.

Jeśli chory na cukrzycę typu 2 we wczesnym etapie cukrzycy ma prawidłowo skomponowaną dietę, stabilną masę ciała, a przede wszystkim wyniki w normie, wtedy może odstawić insulinę. 

Decyzja Lecha Wałęsy o zmianie nawyków żywieniowych i rozpoczęciu bardzo radykalnej diety z pewnością była konsultowana z diabetologiem, ale niekoniecznie będzie wiązała się z całkowitym odstawieniem leków przeciwcukrzycowych – nawet jeśli faktycznie doprowadzi do odstawienia insuliny.

Nie zmienia to jednak faktu, że zmiana nawyków żywieniowych oraz redukcja masy ciała z pewnością wyjdzie Lechowi Wałęsie na plus.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

  1. https://www.medonet.pl/narodowy-test-zdrowia-polakow/cukrzyca,lech-walesa-chwali-sie–ze-odstawil-insuline–czy-to-mozliwe-po-tylu-latach-walki-z-choroba-,artykul,55668911.html
joanna-wisniewska-cukrzyca.pl
O autorze Joanna Wiśniewska

mgr

Brand Manager

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunku Kognitywistyka. Zainteresowana wpływem emocji na motywację. Jej celem jest szerzenie wiedzy i edukacji cukrzycowej w społeczeństwie.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Zdrowa Wielkanoc? To jest możliwe. Lekarze POZ radzą, jak to zrobić

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content