Aktualności

Dzień Mamy z Cukrzycą! Wygraj nagrody w konkursie!

Redakcja | 26 maja 2019
konkurs-cukrzyca.pl-dzien-mamy-z-cukrzyca.pl-cukrzyca-ciazowa

Dzień Matki to dzień, w którym na piedestale stają wszystkie mamy!
Chcą jak najbardziej wyróżnić ten wyjątkowy dzień, mamy dla Ciebie konkurs z nagrodami.
Zobacz, co trzeba zrobić, by wziąć udział i zwyciężyć.

Dzień Matki: jaki jest związek matki z cukrzycą?

Mamy są dla nas wyjątkowo ważne – to właśnie dzięki nim jesteśmy na tym świecie. W trakcie ciąży ciało kobiety bardzo się zmienia, jest poddawane wielu niekiedy ciężkim próbom: znacząca zmiana wagi, wymioty, choroby układu moczowego oraz wiele innych. Są też takie bezpośrednio związane z Cukrzycą.

Cukrzyca ciążowa a cukrzyca w ciąży

Jednym z najczęściej występujących powikłań u kobiet ciężarnych jest cukrzyca ciążowa. Aż 5,4% kobiet w ciąży choruje na cukrzycę ciążową. To co ją odróżnia od cukrzycy w ciąży lub cukrzycy przedciążowej to normalizacja poziomu glikemii po urodzeniu dziecka. Cukrzyca w ciąży natomiast ma takie same kryteria rozpoznania jak cukrzyca. Oba te zaburzenia należy w ciąży ściśle kontrolować.

Podkreślamy, jak bardzo ważne jest badanie glukozy w ciąży, bez względu na to, czy na cukrzycę kobieta chorowała wcześniej, czy właśnie w trakcie ciąży pojawiła się u niej cukrzyca ciążowa. Właśnie dlatego nasz konkurs powiązany jest właśnie z tym tematem.

Konkurs z Cukrzycą.pl: jak wziąć udział?

Wzięcie udziału w naszym konkursie na Dzień Matki jest bardzo proste. Wystarczy spełnić kilka wymogów:

 1. Polub nasz Fanpage Cukrzyca.pl na Facebooku
 2. Pod postem konkursowym w dniach 26.05-31.05.2019 r. napisz w komentarzu Twój ulubiony przepis na Danie dla Mamy z cukrzycą
 3. Oznacz osobę, która chętnie skorzysta z Poradnika Zdrowego Żywienia w Ciąży
 4. Czekaj do 3.06 na wyniki…i ciesz się nagrodą!

Zobacz pełen regulamin konkursu.

Dzień Mamy z Cukrzycą: jakie nagrody można wygrać?

Konkurs Dzień Mamy z Cukrzycą oczywiście nie obejdzie się bez nagród. Zobacz, co możesz wygrać, jeśli to właśnie Twój przepis zostanie wyróżniony przez naszą redakcję.

cukrzyca ciążowa dieta zdrowej mamy

Wśród nagród znajdziesz:

 1. opracowany przez zespół Cukrzyca.pl, nieopublikowany do tej pory Poradnik zdrowego żywienia w ciąży”. A w nim: rola indeksu glikemicznego, niezbędne witaminy i składniki mineralne w ciąży, przykładowe przepisy oraz wiele, wiele innych wartościowych wskazówek i informacji
 2. sensor Freestyle Libre ze sklepu SugarCubes: do bezigłowego pomiaru cukru we krwi. Można z niego korzystać w oparciu o bezpłatną aplikację na telefony!cukrzyca.pl sensor freestyle libre
 3. naklejkę na sensor (wzór do wyboru po wybraniu zwycięzcy)
 4. opaskę na rękę Diabetyk
 5. słodką niespodziankę, oczywiście zgodną z dietą Diabetyków

Dziękujemy sklepowi SugarCubes za sponsorowanie części nagród!

Sugarcubes to sklep z akcesoriami dla diabetyków. W asortymencie sklepu można znaleźć przede wszystkim akcesoria do systemów pomiaru glukozy, akcesoria do pomp insulinowych, ale również suplementy diety.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

“Cukrzyca: chroń swoją rodzinę”. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą 2019

DARMOWY PREZENT!!!

  Skip to content