Aktualności

Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci Chorych na Cukrzycę

Redakcja | 12 marca 2020
halowe mistrzostwa polski dzieci chorych na cukrzyce

Już po raz trzeci dzieci chore na cukrzycę rywalizowały w Halowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej.

Największe halowe mistrzostwa Polski dzieci chorych na cukrzycę

Tegoroczne mistrzostwa były wyjątkowe – wzięło w nich udział aż 17 drużyn.
Do obecnej już w roku ubiegłym drużyny z Anglii dołączyła kolejna – FC Diabetes Bayern. Oba zespoły wzięły udział w rozgrywkach w młodszej grupie wiekowej. I oba spotkały się w meczu o brąz. Pierwszy mecz Anglia – Niemcy zakończył się zwycięstwem drużyny z Wielkiej Brytanii.

Kto wygra mecz?

Tytuł w młodszej grupie wiekowej obronili 3-krotni Mistrzowie Polski – Wielkopolskie CukierAsy. To właśnieten zespół jest jedynym niepokonanym wśród wszystkich „słodkich” drużyn.

W tegorocznych zawodach CukierAsy zwyciężyły także z obiema drużynami zagranicznymi. Pokonali oni najpierw angielski T1 Warrior 6:1, a w półfinale gości z Niemiec 5:0 (hat-tricka ustrzelił kapitan Wielkopolan, Staś Illukowicz).

W starszej kategorii wiekowej triumfowała ekipa S.O.S Diabetyka Lublin, która w finale pokonała obrońców tytułu – zespół Moja Cukrzyca. Na czwartym miejscu zmagania ukończyła ekipa starszych CukierAsów.

Dodatkowe atrakcje w trakcie trwania meczów?

W czasie mistrzostw dzieci i młodzież przeszły przesiewowe badania wzroku, chętni mogli skorzystać również z bezpłatnych konsultacji dermatologicznych. Swoją dyscyplinę zaprezentowali dzieciom szermierze poznańskiej Warty. A o wyprawie przez ocean jak zwykle barwnie opowiadał gość specjalny imprezy – Aleksander Doba.

Doszło również do wyjątkowego spotkania – zespół złożony z przedstawicieli poznańskich teatrów zagrał z reprezentacją Polski Dzieci z Cukrzycą, czyli Słodką Polską U-12. Mecz – prowadzony z ogromnym humorem przez dziennikarza Radia Poznań, Wojciecha Bernarda, a sędziowany przez kolejnego gościa specjalnego Zbigniewa Zamachowskiego.

Dzieci wygrały 4:3.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Pacjent z cukrzycą w dobie epidemii: specjaliści podpowiadają!

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content