Semaglutyd – lek na cukrzycę i otyłość?
W dzisiejszych czasach cukrzyca i otyłość stanowią poważne wyzwania zdrowotne, z którymi borykają się miliony ludzi na całym świecie. Obie…
Zachęcamy mieszkańców Sopotu do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i szkoleń dotyczących cukrzycy typu 2.
„Program profilaktyki cukrzycy typu 2 na terenie Gminy Miasta Sopotu” skierowany jest do sopocian w wieku 18-64 lata, u których dotychczas nie stwierdzono cukrzycy typu 2, ani nie badali się w tym kierunku w przeciągu ostatniego roku.
Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić ankietę FINDRISK, która jest dostępna w punktach wymienionych poniżej i podpisaną dostarczyć do:
Ankiety można zostawiać tam w specjalnych skrzynkach, w bezpiecznych warunkach.
Ankieta jest również do pobrania na dole strony.
Z bezpłatnego badania przesiewowego skorzystać będą mogły osoby, które po wypełnieniu ankiety uzyskają 12 lub więcej punktów. Niezależnie od uzyskanego wyniku w ankiecie, osoby w wieku 45 i więcej lat zostaną zaproszone na badanie.
Jeżeli na podstawie badania u pacjenta stwierdzony zostanie stan przedcukrzycowy, będzie on włączony do programu edukacyjnego i skorzysta z konsultacji medycznych, działań profilaktycznych i edukacyjnych mających na celu niedopuszczenie do rozwoju cukrzycy typu 2.
– Cukrzyca jest chorobą, która może dotknąć zarówno osoby młode, jak i starszych. I tak jak w przypadku każdej innej choroby – lepiej jej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego zachęcamy sopocian do udziału w programie profilaktycznych badań – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – W Polsce cukrzycą dotkniętych jest 9,5 proc. populacji, czyli ponad 3,5 miliona osób, z których co czwarta nie ma świadomości choroby. Dlatego nie należy lekceważyć dolegliwości, które mogą być pierwszymi objawami cukrzycy, np. nawracających infekcji, zmęczenia, senności, utrata masy ciała czy kłopotów z koncentracją. Ważne jest szybkie rozpoznanie choroby, więc namawiam do wypełnienia ankiety i skorzystania z bezpłatnych badań.
Gmina Miasta Sopotu w partnerstwie z SPZZOZ Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego z Przychodnią w Sopocie oraz SPZOZ „Uzdrowisko Sopot” realizuje projekt, którego celem jest zmniejszenie zachorowalności na cukrzycę typu 2, podniesienie świadomości zdrowotnej i redukcja czynników ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
https://esopot.pl/pl/11_wiadomosci/13830_mieszkasz-w-sopocie-zrob-badania-i-uchron-sie-przed-cukrzyca.html
W dzisiejszych czasach cukrzyca i otyłość stanowią poważne wyzwania zdrowotne, z którymi borykają się miliony ludzi na całym świecie. Obie…
Od 1 lipca 2024 roku wprowadzono istotne zmiany w refundacji leków dla pacjentów chorujących na cukrzycę. Nowa lista refundacyjna obejmuje…
Śniadanie jest powszechnie uznawane za najważniejszy posiłek dnia, a dla osób z cukrzycą ma ono szczególne znaczenie. Po nocnym okresie…
Inteligentny zegarek z umiejętnością pomiaru glukozy we krwi. Apple czy Samsung – kto pierwszy wprowadzi rewolucyjny sprzęt w obieg?
Dobiega końca wrocławska edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, w którym wzięły udział dzieci z Wrocławia i…
Spółka Biotts jako pierwsza na świecie skutecznie podała semaglutyd przez skórę w formie transdermalnej. Badania pokazują, że jest to bardziej…