Aktualności

II Mistrzostwa Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą: byliśmy na miejscu!

Redakcja | 9 maja 2019
murowana-goslina-II-Mistrzostwa-MTB-Cukrzykow

Diabetycy – dorośli i dzieci – w niedzielę 5 maja mieli okazję wziąć udział w II Mistrzostwach Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą.

Niedziela w Długiej Goślinie oznaczała tylko jedno – miejsce kolarskich wyzwań. W ramach zawodów “Bikowy Maraton MTB Pomaganie przez Rowerowanie” odbyły się właśnie te Mistrzostwa dla Diabetyków.

Cel był jasny – propagowanie aktywności fizycznej wśród osób chorych na cukrzycę, ale również osób zagrożonych cukrzycą. Zobacz, dlaczego warto się ruszać!
Organizatorzy chcieli pokazać, że jako diabetyk można sportowo rywalizować i czerpać dużą radość z aktywnego stylu życia.

W tej edycji jechali nie tylko pacjenci. Wśród startujących widać było również lekarzy, diabetologów, edukatorów, pielęgniarki oraz bliskich osób chorych – wszystko po to, by pokazać im wsparcie i dobrzy przykład.

murowana goślina II Mistrzostwa MTB Cukrzyków w trakcie cukrzyca.pl

Przygotowanie cukrzyka do Mistrzostw

Na miejscu była i nasza redakcja, obserwowaliśmy przebieg Mistrzostw.

Przypominaliśmy, jak istotny jest pomiar glikemii przed zawodami i startowanie z dobrą wartością glikemii. Zaznaczaliśmy, że w razie potrzeby warto też monitorować glikemii w trakcie i obowiązkowo po mistrzostwach.

dr n. med. Anita Rogowicz-Frontczak, diabetolog z naszego zespołu, miała okazję wypowiedzieć się w materiałach do TVP – zobaczcie relację wideo z wydarzenia – polecamy 🙂

murowana goślina II Mistrzostwa MTB Cukrzyków (1)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości, a zwycięzcom w szczegolności! Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze spędziliście dzień!

II-mistrzostwa-mtb-kolarzy-z-cukrzyca-cukrzyca.pl_

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Oblicz dawkę insuliny

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content