O Redakcji

Serwis Cukrzyca.pl powstał z myślą o wszystkich osobach chorujących na cukrzycę oraz ich rodzinach i bliskich, którzy szukają rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat choroby, wsparcia w radzeniu sobie z wyzwaniami życia codziennego oraz najnowszych i praktycznych narzędzi do lepszego zarządzania swoją chorobą.

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, której efekty terapeutyczne są zależne przede wszystkim od poziomu zaangażowania pacjenta w jej leczenie. Leczenie rozumiane jest tu jako regularne przyjmowanie leków, ale polega również na prowadzeniu samokontroli, zmianie stylu życia i przede wszystkim na ciągłym poszukiwaniu wiedzy i jej aktualizacji. Stawka jest dość wysoka, gdyż nieprawidłowo leczona cukrzyca prowadzi do bardzo niebezpiecznych, ostrych i przewlekłych powikłań cukrzycowych. Z kolei dobrze leczona i wyrównana choroba pozwala na życie praktycznie bez ograniczeń i w dobrej kondycji oraz przede wszystkim na realizowanie celów i marzeń wspólnie z cukrzycą.

Serwisy, blogi oraz fora internetowe są doskonałą szansą na zdobycie wiedzy o cukrzycy, podzielenia się swoimi doświadczeniami i wątpliwościami. Jednocześnie ważne jest, aby informacje, których poszukujesz były rzetelne i bazowały na najnowszej wiedzy. Nasz serwis jest tworzony przez profesjonalistów z dziedziny diabetologii: lekarzy specjalistów, dietetyków, psychologów i edukatorów diabetologicznych, którzy na bieżąco aktualizują swoją wiedzę. Staramy się, aby każdy diabetyk lub osoba mu najbliższa znalazła tu coś dla siebie.

Jeżeli przynajmniej jeden artykuł, poradnik lub aplikacja pomoże Państwu w codziennym życiu z cukrzycą, to będzie to dla nas ogromna satysfakcja i zadowolenie w służbie diabetykom.PRZECZYTAJ WIĘCEJ O:

Aktywni diabetycy z pasją – Michał Jeliński wielokrotny mistrz świata

CZYTAJ DALEJ

Jaki rodzaj pracy zawodowej może przyczynić się powstania cukrzycy