Aktualności

“Badam Się! #Bo Chcę Żyć”: weź udział w konferencji online!

Redakcja | 15 września 2020
Badam sie bo chce zyc kampania spoleczna – 1

Ostatnie miesiące to alarmujący spadek wykonywanych badań profilaktycznych, diagnostycznych i wizyt kontrolnych. Powodem jest przede wszystkim lęk przed zakażeniem koronawirusem Covid-19 oraz utrudniony dostęp do ograniczonej opieki medycznej.

W związku z tym mamy do czynienia z narastającą epidemią chorób przewlekłych, sercowo-naczyniowych, nowotworów, chorób neurologicznych czy reumatologicznych. Większość z nich można wcześnie wykryć i skutecznie leczyć – warunek jest jeden – trzeba je zdiagnozować i monitorować.

Aby zatrzymać i odwrócić te niepokojące trendy startuje kampania społeczna “Badam Się! #Bo Chcę Żyć” skierowana do osób dorosłych, zwłaszcza z grup ryzyka, np. chorych na cukrzycę typu 2. Kampania ma za zadanie zachęcenie i zmotywowanie do udziału w badaniach profilaktycznych i przesiewowych oraz konsultacjach lekarskich, pomimo pandemii koronawirusa, aby zapewnić kontrolę stanu zdrowia oraz umożliwić wczesne wykrycie dolegliwości i chorób cywilizacyjnych w celu ich skutecznego leczenia.

Konferencja online jako start ogólnopolskiej kampanii “Badam się! #Bo Chcę Żyć”

Zapraszamy do udziału w konferencji online, inaugurującej kampanię społeczną, która odbędzie się w czwartek 17 września 2020 r. o godz. 11:00.

Wśród prelegentów konferencji pojawią się takie osobistości jak:

 • prof. IK dr hab. n. med. Przemysław Leszek, Klinika Niewydolności Serca i Transplantologii Instytutu Kardiologii w Warszawie, Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca PTK
 • prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Klinika Radioterapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego
 • prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Europejskie Centrum Zdrowia Otwock
 • Grzegorz Błażewicz, Zastępca Rzecznika Praw Pacjenta
 • Alina Niewiadomska, Prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych
 • Artur Prusaczyk, Wiceprezes Zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach
 • dr hab. n. med. Paweł Balsam, Klinika Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
 • Anna Lucińska, aktorka, prezenterka
 • Szymon Chrostowski, Prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie
 • Marek Kustosz, Prezes Instytutu Człowieka Świadomego

Transmisja na żywo na stronie: http://debata.infostrefa.tv/

UWAGA: Moderator wydarzenia – Centrum Prasowe PAP – prosi uczestników o możliwie jak najwcześniejszą rejestrację. Po rejestracji każdy uczestnik otrzyma zindywidualizowany link, poprzez który będzie możliwość dołączenia do wydarzenia. Do zarejestrowanych uczestników przesłane zostaną maile przypominające o wydarzeniu na 24 godziny, a następnie na 1 godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Cukrzyca i Fundacja Insulinooporność łączą siły!

DARMOWY PREZENT!!!

  Skip to content