Aktualności

Cukrzyca pod kontrolą już piąty raz!

Joanna Wiśniewska | 15 listopada 2019
cukrzyca pod kontrolą profilaktyka i leczenie

Cukrzyca pod kontrolą to kampania edukacyjna realizowana ze współpracą z Gazetą Wyborczą i Warsaw Press. 14 listopada, w Światowy Dzień Cukrzycy, ruszyła V edycja tej kampanii. My – oczywiście – byliśmy w nią zaangażowani!

Cukrzyca pod kontrolą – profilaktyka i leczenie

cukrzyca pod kontrola

Kampania edukacyjna “Cukrzyca pod kontrolą” ruszyła z już V edycją! Tym razem pod pełną nazwą “Profilaktyka i leczenie”. W Światowy Dzień Cukrzycy w Gazecie Wyborczej pojawił się dodatek z artykułami o diecie diabetyka, prewencji i przewlekłych powikłaniach. 

W Polsce ponad 3 miliony osób choruje na cukrzycę (głównie typu 2), jednak mnóstwo jest ludzi, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że znajdują się w grupie ryzyka lub są w stanie przedcukrzycowym, który również może prowadzić do poważnych powikłań.

Stąd tak ważne jest podkreślanie wagi regularnych badań oraz wprowadzenia zdrowego stylu życia, opartego o zrównoważoną dietę i aktywność fizyczną u, najlepiej, każdego z nas!

Rola indeksu i ładunku glikemicznego w cukrzycy

Indeks glikemiczny jest wyjątkowo ważny dla diabetyków typu 2, aby łatwiej było im komponować posiłki i podejmować decyzje kulinarne w kuchni. 

Ładunek glikemiczny bardziej przyda się cukrzykom typu 1, do obliczania potrzebnej im dawki insuliny do posiłku

To, jakie są różnice między nimi i dlaczego są tak istotne, podkreślamy w dodatku do Gazety Wyborczej oraz na dedykowanej kampanii stronie internetowej, na którą serdecznie Państwa zapraszamy!

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt: za cenne rady, pomoce naukowe, przepisy i artykuły – Fundacji Dla Dzieci z Cukrzycą, Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków, Polskiemu Towarzystwu Diabetologicznemu, Fundacji Słodziaki.  

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Jak przetrwać upały z cukrzycą? Elektrolity dla cukrzyków

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content