“We Will Rock You” Queen pobudza wytwarzanie insuliny!
Okazuje się, że muzyka może mieć wpływ na wydzielanie insuliny przez komórki trzustki. Muzyka o konkretnych parametrach pobudziła wytwarzanie insuliny…
Cukrzyca często łączy się z innymi jednostkami chorobowymi i na skutek nieprawidłowego wyrównania glikemii może dojść do rozwoju poważnych powikłań.
Insulina sprawia, że glukoza przedostaje się z krwi do komórek. Za pomocą insuliny zachodzi też magazynowanie zapasów glukozy w wątrobie w formie glikogenu.
Dlatego właśnie regularne badania wątroby są niezbędne u każdego diabetyka.
Centrum Medyczne Synexus postanowiło wyjść na przeciw potrzebom diabetykom.
Aż w dziewięciu miastach Polski każdy diabetyk typu 2 może zgłosić się do oddziału, w celu wykonania badań kontrolnych wątroby.
W ramach prowadzonej akcji pacjenci mogą skorzystać z nieinwazyjnego badania wątroby metodą elastograficzną na urządzeniu Fibroscan, pozwalającą na uzyskanie specjalistycznego obrazu ultrasonograficznego wątroby.
Badanie to służy do oceny zmian miąższu wątroby, które mogą nastąpić, gdy dochodzi do odkładania się w nim tłuszczu.
Metoda ta daje pacjentowi i lekarzowi informację na temat stanu wspomnianego narządu.
W akcji bierze udział aż 9 oddziałów Centrum Medycznego Synexus.
Zobacz, gdy bezpłatnie przebadasz się w swoim mieście:
Skorzystanie z bezpłatnego badania wątroby w placówkach biorących udział w akcji jest bardzo proste.
Wystarczy, że w tym celu wypełnisz formularz na dole strony informacyjnej o badaniach i wpiszesz tam swoje dane, takie jak: imię, nazwisko, telefon, adres e-mail, datę urodzenia oraz wybierzesz jedną z dziewięciu przychodni, w której chcesz się przegadać.
Więcej informacji na stronie internetowej lub pod numerem infolinii: tel. 22 899 89 82
Przychodnie Synexus prowadzą również inne akcje badań, konsultacji i projekty badań klinicznych dla osób z:
Okazuje się, że muzyka może mieć wpływ na wydzielanie insuliny przez komórki trzustki. Muzyka o konkretnych parametrach pobudziła wytwarzanie insuliny…
Już około 900 dzieci zostało przebadanych w ramach programu wczesnego wykrywania cukrzycy typu 1. Predyspozycje do zachorowania wykryto u 34…
Czy w przyszłości komórki diabetyków będą „samodzielnie” wytwarzać insulinę, zamiast polegać na zastrzykach? Omawiamy wyniki najnowszych badań. Komórki macierzyste kluczem…
Zarówno niedobór jak i nadmiar tkanki tłuszczowej jest szkodliwy. Odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej…
Do czynników ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2 zalicza się przede wszystkim: nadwagę i otyłość, występowanie cukrzycy w rodzinie, niski poziom…
Aż 85% Polaków planuje więcej ćwiczyć po zakończeniu pandemii koronawirusa – wynika z badań. Czy Polacy zaczną się więcej ruszać?…