Aktualności, Nowości

FreeStyle Libre 2 już dostępny dla polskich pacjentów!

Redakcja | 23 grudnia 2022

System FreeStyle Libre 2 jest już dostępny dla polskich pacjentów. Nowa generacja sensorów posiada opcjonalne alarmy na telefon. Można je włączyć w ustawieniach aplikacji FreeStyle LibreLink i wtedy automatycznie będą przychodzić powiadomienia, gdy poziom cukru będzie zbyt niski lub zbyt wysoki.

Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem Ministra Zdrowia (1) system FreeStyle Libre 2 będzie objęty refundacją NFZ od 1 stycznia 2023 r. dla dorosłych.

Dlaczego warto wybrać Freestyle Libre 2?

Dlaczego warto mierzyć poziom cukru za pomocą systemu FreeStyle Libre 2?
źródło: https://www.freestyle.abbott/pl-pl/refundacja.html

Korzystanie z sensora Freestyle Libre oznacza koniec z bolesnym nakłuwaniem palców – poziom cukru można sprawdzić w sekundę swoim telefonem. W tym celu wcześniej należy założyć na tylną część ramienia mały sensor, który działa nieprzerwanie aż 14 dni. Przyklejony na ramię czujnik automatycznie zapisuje i mierzy poziom glukozy, tworząc wykres dobowy oraz alarmując o hiper– lub hipoglikemii.

Jak korzystać z sensora Freestyle Libre 2?

Załóż na ramię sensor FreeStyle Libre 2 (Google Play lub App Store) i zbliż do niego telefon z włączoną aplikacją FreeStyle LibreLink.

Na ekranie telefonu zobaczysz:

  1. Aktualną glikemię.
  2. Strzałkę trendu.
  3. Wykres z pomiarów automatycznie zapisanych przez sensor z ostatnich 8 godzin. Dokładnie zobaczysz, jak zmieniał się Twój poziom cukru po posiłkach, aktywności fizycznej oraz w nocy podczas snu. Możesz mierzyć poziom cukru tak często, jak chcesz. Dyskretnie, w 1 sekundę i bez nakłuwania palców.

Jak zdobyć refundację na sensor Freestyle Libre 2? O tym napiszemy już wkrótce.

 

Literatura

  1. https://dziennikmz.mz.gov.pl/actbymonths
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Przeczytaj także

Dlaczego mój glukometr wskazuje niewłaściwy wynik?