Recenzje

Książka Damiana Kordasa: gotuj w domu z MasterChefem

Joanna Wiśniewska | 9 września 2020
Ksiazka damiana kordasa

W połowie sierpnia premierę miała pierwsza książka Damiana Kordasa. Co znajdziecie w pozycji “Niski indeks glikemiczny”? Komu dedykowany jest ten ebook?

Kim jest Damian Kordas?

O Damianie Kordasie, zwycięzcy Master Chefa, Agenta i Tańca z Gwiazdami, pisaliśmy już wcześniej. Dlaczego?

Ponieważ tak, jak prawie 3 miliony Polaków, Damian ma cukrzycę. 

O diagnozie cukrzycy typu 1 dowiedział się, mając 6 lat. Myślicie, że jego dzieciństwo wyglądało normalnie? Sam mówi, że na start dostał mnóstwo zakazów, którym… postanowił się sprzeciwić.

Cukrzyca Damiana Kordasa a gotowanie

Pomimo tego, że Damian choruje od najmłodszych lat na cukrzycę, nauczył się zdrowo funkcjonować ze swoją chorobą. Opanował układanie sobie posiłków tak, by jego poziom glukozy pozostawał na zdrowym dla niego poziomie cały czas.

Co ciekawe, w efekcie bardzo pokochał samo gotowanie, a jedzenie sprawia mu szalenie dużo przyjemności

Zwycięstwo w Master Chefie jest więc całkowicie uzasadnione. 

Mimo, że w Master Chefie Damian gotował wymyślne potrawy i zdecydowanie potrafi upichcić każde danie, o którym tylko pomyślicie, na co dzień woli jeść proste, szybkie i zdrowe dania – nimi czasami dzieli się również na swoim YouTube:

“Niski Indeks Glikemiczny” Damiana Kordasa

To właśnie chęć podzielenia się swoimi szybkimi i smacznymi daniami popchnęła Damiana do stworzenia książki z przepisami. 

“Niski Indeks Glikemiczny”, bo tak nazywa się jego książka, powstała, ponieważ Damian nie mógł znaleźć pozycji z pysznymi i nieskomplikowanymi przepisami, w której dodatkowo znajdą się obliczenia kalorii, wymienników i wszystkich parametrów niezbędnych diabetykom.

“Od zawsze poszukiwałem książek z przepisami, a dodatkowo z informacjami, które są potrzebne dla diabetyka lub po prostu osoby, która kontroluje swoje jedzenie. Kiedy diabetyk przygotowuje swoje potrawy, ogromnym ułatwieniem dla niego jest, kiedy ma wszystkie potrzebne obliczenia zawarte pod przepisem a takich książek na polskim rynku jest bardzo mało. Dodatkowo chciałem, żeby te przepisy nie były monotonne, żeby było to coś nowego, co każdy będzie potrafił odtworzyć w swojej kuchni” – mówi Damian w wywiadzie z TVN (1).

niski indeks glikemiczny damiana kordasa ksiazka

“Niski Indeks Glikemiczny” została wydana jako eBook, czyli w wygodnej formie dostaniecie się do każdej ze stron, nie brudząc kartek tłustymi podczas gotowania palcami 🙂

Co znajdziecie w eBooku Damiana Kordasa?

W eBooku znajduje się 5 rozdziałów z 5 rodzajami posiłków:

  • śniadaniami
  • obiadami
  • kolacjami
  • deserami
  • lunchboxami

Jeśli znacie przepisy Damiana z YouTube’a czy Master Chefa, wiecie, że wyglądają i smakują obłędnie 🙂

Na stronie, gdzie możecie zakupić książkę, Damian dzieli się kilkoma przykładowymi przepisami, takimi jak:

orientalny kurczask zapiekany w jogurcie przepis damiana kordasa

Każde danie w książce zostało opatrzone piękną, smakowitą ilustracją, informacją o ilości porcji, kaloryczności, sposobie przygotowania i liście zakupów.

Książka Damiana Kordasa to doskonały sposób, by jeść w domu zdrowe dania, wyglądające jak prosto z pięciogwiazdkowej restauracji.

Ebook kosztuje 49,99 zł.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
joanna-wisniewska-cukrzyca.pl
O autorze Joanna Wiśniewska

mgr

Brand Manager

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunku Kognitywistyka. Zainteresowana wpływem emocji na motywację. Jej celem jest szerzenie wiedzy i edukacji cukrzycowej w społeczeństwie.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

3 ciasta dla diabetyka: zobacz nasze propozycje

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content