Aktualności

Damian Kordas był w stanie przedśpiączkowym!

Redakcja | 3 stycznia 2020
damian kordas ma cukrzyce

Damian Kordas zwyciężył Master Chefa, Agenta oraz Taniec z Gwiazdami. Czy wiedzieliście, że Damian Kordas ma cukrzycę typu 1?

Kim jest Damian Kordas?

Młody i uśmiechnięty Damian Kordas zdaje się po kolei wygrywać każde telewizyjne show! Zaczęło się od zwycięstwa w programie Master Chef, przez który został ogłoszony najmłodszym zwycięzcą w Europie.

Gotowanie od zawsze było jego pasją, a cukrzyca rozpoznana u niego w wieku 6 lat zdawała się mu w tym wcale nie przeszkadzać. 

Większość porad kulinarnych Damian zasięgnął od swojej babci, a jego największym marzeniem jest założenie własnej restauracji. 

Niestety zaraz po diagnozie lekarze zabronili mu właśnie wiązać swoją przyszłość z gotowaniem

Jak Damian Kordas dowiedział się o diagnozie cukrzycy typu 1?

Miałem wtedy sześć lat, więc w mojej pamięci są jedynie małe urywki z tego dnia. Byłem na wakacjach u babci i od jakiegoś czasu źle się czułem. Ciągle spałem, bolały mnie nogi, nigdzie nie chciałem wychodzić. Gdy tylko przyjechali do mnie rodzice i zobaczyli, co się dzieje, zabrali mnie do szpitala we Wrocławiu. Jak się okazało, byłem już wtedy w stanie przedśpiączkowym.

Rozpoznanie cukrzycy typu 1 zwykle następuje szybko i intensywnie. Tak było również w przypadku Damiana. W wieku 6 lat zaczął się źle czuć, a lekarze z małego szpitala mieli problem z postawieniem prawidłowej diagnozy.

Życie Damiana Kordasa pełne zakazów

Od tej pory życie Damiana uległo całkowitej zmianie. Nagle pojawiło się w jego życiu mnóstwo zakazów.

 “Nie możesz zostać strażakiem, policjantem, kucharzem i lekarzem”

Damian musiał zmienić dietę, przestać jeść słodycze, podczas gdy jego koledzy ze szkoły objadali się cukierkami. Na krótką chwilę marzenia Damiana legły w gruzach.

Uparty młodzieniec jednak zaczął rozwijać swoją pasję kulinarną, jak sam mówi, trochę też przez cukrzycę, przy której trzeba prowadzić świadomą dietę.

“Mam taki charakter, że jak ktoś mi mówi, że czegoś nie uda mi się zrobić, to pokazuję, że jednak nie ma racji.”

Cukrzycowe marzenia Damiana Kordasa

Damian od początku swojej przygody w mediach otwarcie mówi o swojej chorobie, uznaje to za swoją wewnętrzną misję.

Gdy był młody, brakowało mu osoby, która pokazuje, że z cukrzycą można normalnie żyć. Dziś marzy o tym, by coraz więcej osób o tym wiedziało i by marzenia wszystkich chorych również się spełniały! Tak jak jego (1).

 

Wiecie, którzy celebryci również chorują na cukrzycę?

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

  1. https://gwiazdy.wp.pl/
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Cukrzyca Wspiera Tarczycę Świadomą Dietą

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content