Aktualności

Marsz po dłuższe życie z cukrzycą

Redakcja | 11 października 2021
marsz po dluzsze zycie z cukrzyca

W sierpniu w 5 miastach w Polsce odbyły się „Marsze po dłuższe życie z cukrzycą”, których celem było zwrócenie uwagi na cukrzycę – chorobę, z którą w Polsce mierzy się około 3 miliony osób.

Poznań, Częstochowa, Kraków, Gdańsk, Warszawa – marsze po dłuższe życie z cukrzycą

Treningi miały miejsce w:

  • Poznaniu,
  • Częstochowie,
  • Krakowie,
  • Gdańsku i
  • Warszawie.

marsze po dluzsze zycie z cukrzyca

Organizatorzy i partnerzy ogólnopolskiej kampanii Dłuższe życie z cukrzycą, której jesteśmy jednym z partnerów, chcieli pokazać, że nawet tak prosta aktywność jak marsz, jest ważna w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

„Marsze po dłuższe życie z cukrzycą” poprowadzili instruktorzy z Europejskiego Stowarzyszenia „Jesteśmy Aktywni” (ESJA), propagującego sport i zdrowy styl życia. Podstawą działania Stowarzyszenia jest aktywność na rzecz lokalnych środowisk, budowanie więzi międzypokoleniowych oraz tworzenie właściwych wzorców ruchowych poprzez aktywność sportową, m.in. niezwykle wszechstronny i wpływający na sprawność  całego organizmu Nordic Walking. 

O Dłuższym Życiu z Cukrzycą

 „Marsze po dłuższe życie z cukrzycą” realizowane są w ramach działającej od 2016 roku kampanii edukacyjnej „Dłuższe życie z cukrzycą” (www.dluzszezyciezcukrzyca.pl i https://www.facebook.com/DluzszeZycieZCukrzyca/). Ogólnopolska kampania edukacyjna „Dłuższe życie z cukrzycą” ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat cukrzycy obu typów. Cukrzyca typu 2 dotyczy 80% chorych a zagrożenia związane z tą chorobą to przede wszystkim najczęściej występujące powikłania sercowo-naczyniowych. Realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy z zakresu powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia pacjentów. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na edukację społeczną dotyczącą diabetologii, w ramach kampanii prowadzone są także akcje w obszarze profilaktyki cukrzycy wśród zdrowych osób.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Premiera książki “Stan przedcukrzycowy: dieta i plan działania. Jak ustrzec się przed cukrzycą i żyć zdrowiej” Alice Figueroa

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content