Aktualności

Michał Figurski założył Fundację “Najsłodsi”

Joanna Wiśniewska | 22 listopada 2019
michal figurski fundacja najslodsi

Michał Figurski przez pół życia chorował na cukrzycę, o czym nie mówił nikomu. Dziś mówi o chorobie otwarcie i postanawia edukować, zakładając Fundację “Najsłodsi”.

Michał Figurski w debacie z okazji Światowego Dnia Cukrzycy

W Warszawie odbyła się debata z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, w której wziął udział Michał Figurski. Opowiadał w niej o swoich zmaganiach z cukrzycą, z której został wyleczony dopiero po przeszczepieniu trzustki dwa lata temu. 

Przed przeszczepem, jak opowiadał, zmagał się z licznymi powikłaniami, które momentami zagrażały nawet jego życiu. A wszystko dlatego, że cukrzycę utrzymywał w tajemnicy przed swoimi bliskimi.

Dlaczego Michał Figurski założył Fundację?

– Przez pół swojego życia chorowałem na cukrzycę i ukrywałem się z tą cukrzycą i doprowadzałem się momentami do ciężkich powikłań, które w pewnym momencie zagroziły mojemu życiu. Chcę pomóc osobom, które się wstydzą swojej choroby. – powiedział dziennikarz.

Wsparcie osób, które boją się wykluczenia i przez to nie dbają odpowiednio o swoją kondycję zdrowotną jest niezwykle istotne. Michał Figurski na swoim własnym przykładzie motywuje diabetyków do akceptacji swojej choroby (1).

Koncert na początek działania Fundacji

Fundacja “Najsłodsi” rozpoczęła swoją działalność z przytupem medialnym. Już dwa dni po oficjalnym rozpoczęciu działalności Fundacji, w warszawskiej Stodole odbył się koncert za jedną kroplę krwi!

14 listopada – w Światowy Dzień Cukrzycy – na scenie wystąpili Polscy artyści: 

  • Coma,
  • Peja,
  • Paulina Przybysz,
  • Marek Torzewski,
  • Weekend

Zestawienie ze sobą tak rożnych gatunków muzycznych jest zabiegiem celowym. Niezależnie jakiej muzyki słuchasz – cukrzyca nie wybiera – mówi założyciel Fundacji Najsłodsi. 

Koncerty będą organizowane cykliczne 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy.

Fundacji życzymy powodzenia, osiągnięcia założonych celów i dotarcia do jak największej grupy odbiorców!

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

  1. Fundacja Najsłodsi http://najslodsi.pl/
joanna-wisniewska-cukrzyca.pl
O autorze Joanna Wiśniewska

mgr

Brand Manager

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunku Kognitywistyka. Zainteresowana wpływem emocji na motywację. Jej celem jest szerzenie wiedzy i edukacji cukrzycowej w społeczeństwie.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Diabetomat: Alkomat dla diabetyków w fazie badań klinicznych

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content