Szerszy dostęp do leczenia cukrzycowego obrzęku plamki żółtej
Od 1 lipca chorzy na cukrzycowy obrzęk plamki żółtej zyskają lepszy dostęp do leczenia tej groźnej choroby oczu w Łódzkiem….
W USA na każde 100$ produktu krajowego brutto 17,9$ pochłania opieka zdrowotna i wszelkie aspekty, które są z nią związane. Natomiast 80% wydatków to problemy wynikające ze złej diety.
Stan chorych na rok 2017 wynosił ponad 425 milionów osób (co jedenasta dorosła osoba była chora).
Aktualnie liczba osób z cukrzycą w Polsce przekroczyła już 3 mln.
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego choroba Hashimoto dotyka obecnie ponad 1 mln osób z Polsce, z czego zdecydowaną większość wciąż stanowią młode kobiety.
Wytyczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na rok 2019 wyraźnie podkreślają rolę odpowiedniego żywienia, wysiłku fizycznego i przede wszystkim samodzielnego zaangażowania pacjenta w leczenie jako podstawowe elementy terapii behawioralnej.
Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne w swoich zaleceniach zaznacza, że elementem niezmiennie istotnym jest zapewnienie narzędzi do zmiany nawyków związanych z jedzeniem, zamiast koncentracji na poszczególnych składnikach pokarmowych.
Celem niniejszego projektu jest opracowanie, a następnie wdrożenie na rynek innowacyjnego rozwiązania w postaci kompletnej platformy o holistycznym podejściu, która będzie generować spersonalizowany program zdrowotny pozwalający osobom chorym osiągać zamierzone cele terapeutyczne. Najważniejszą częścią będą specjalnie przygotowane dwie aplikacje mobilne – dla pacjentów z cukrzycą oraz Hashimoto.
Najważniejszą funkcjonalnością aplikacji będzie tworzenie dedykowanego planu żywieniowego dopasowanego do metody leczenia oraz dostarczenie Użytkownikom czynnika motywującego w celu lepszego radzenia sobie z chorobą i zmianą stylu życia.
Wnioski opracowane na podstawie wywiadu z osobami chorującymi na cukrzycę typu 1, cukrzycę typu 2 oraz chorobę Hashimoto:
Narzędzie mobilne dla osób z cukrzycą powinno być przede wszystkim proste i nie powinno wiązać się z nadmiernym angażowaniem i obciążeniem dodatkowymi czynnościami związanymi z jego obsługą – diet self-management system.
Narzędzie mobilne dla tej grupy osób powinno obejmować wskazania, jakie produkty spożywcze są zalecane, a jakie przeciwwskazanie.
W przypadku pacjentów z cukrzycą, wskazane zostaną metody jak poradzić sobie poza domem, w restauracjach i w czasie jedzenia zupełnie nowych produktów.
Projekt obejmuje stworzenie narzędzi o holistycznym podejściu, które nie skupią się jedynie na planie diety, ale wygenerują spersonalizowany program zdrowotny nastawiony na poprawę well-being i wzmacniający self-management wśród pacjentów z różnymi typami cukrzycy i chorobą Hashimoto. Łączy dwa istotne elementy w zdrowiu publicznym: aktywne zaangażowanie pacjenta w proces leczenia oraz wykorzystania w tym celu technologii mobilnych.
Projekt finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
Zapraszamy do kontaktu
DietLabs MedTech sp. z o.o. ul. Józefa Chełmońskiego 8/4 60-754 Poznań
redakcja@cukrzyca.pl
redakcja@mamhashi.pl
http://www.sterlingheritage.com/ services_shs/services_shs_publichealth.html
Od 1 lipca chorzy na cukrzycowy obrzęk plamki żółtej zyskają lepszy dostęp do leczenia tej groźnej choroby oczu w Łódzkiem….
W najbliższy poniedziałek, 27 czerwca, Gdyńskie Centrum Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania – pomiary poziomu cukru we krwi. To element…
Interna to w dzisiejszym rozumieniu inaczej: kardio-nefro-diabeto-logia rodzinna. U pacjenta z cukrzycą musimy zwracać uwagę na parametry nerkowe i kardiologiczne….
Eksperci przekonują, że cukrzyca wykryta u pacjentów, chorujących na COVID-19 może być tymczasowa. Wirusowa infekcja może bowiem powodować przejściową, ostrą insulinooporność. Na całym…
W wykazie leków refundowanych dla diabetyków od 1 lipca 2019 r. cofnięta została refundacja leku DIAPREL MR 60 mg. Dawka zalecana przez WHO.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu oraz Waszym Rodzinom przede wszystkim odpoczynku w dobrej, przyjemnej i rodzinnej atmosferze…