Aplikacja

Rozpoczynamy pracę nad aplikacją mobilną dla pacjentów z cukrzycą

Redakcja | 17 lutego 2023
aplikacja dla diabetyków cukrzyca.pl

Aktualizacja:

Aplikacja Cukrzyca.pl jest już dostępna do wszystkich użytkowników całkowicie za darmo!

Wystarczy pobrać aplikację i założyć bezpłatne konto!

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

W USA na każde 100$ produktu krajowego brutto 17,9$ pochłania opieka zdrowotna i wszelkie aspekty, które są z nią związane. Natomiast 80% wydatków to problemy wynikające ze złej diety.

Stan chorych na rok 2017 wynosił ponad 425 milionów osób (co jedenasta dorosła osoba była chora).
Aktualnie liczba osób z cukrzycą w Polsce przekroczyła już 3 mln.

Wytyczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego wyraźnie podkreślają rolę odpowiedniego żywienia, wysiłku fizycznego i przede wszystkim samodzielnego zaangażowania pacjenta w leczenie jako podstawowe elementy terapii behawioralnej.

Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne w swoich zaleceniach zaznacza, że elementem niezmiennie istotnym jest zapewnienie narzędzi do zmiany nawyków związanych z jedzeniem, zamiast koncentracji na poszczególnych składnikach pokarmowych.

Celem niniejszego projektu jest opracowanie, a następnie wdrożenie na rynek innowacyjnego rozwiązania w postaci kompletnej platformy o holistycznym podejściu, która będzie generować spersonalizowany program zdrowotny pozwalający osobom chorym osiągać zamierzone cele terapeutyczne. Najważniejszą częścią będzie specjalnie przygotowana aplikacja mobilne dla pacjentów z cukrzycą.

Najważniejszą funkcjonalnością aplikacji będzie tworzenie dedykowanego planu żywieniowego dopasowanego do metody leczenia oraz dostarczenie Użytkownikom czynnika motywującego w celu lepszego radzenia sobie z chorobą i zmianą stylu życia.

Wnioski opracowane na podstawie wywiadu z osobami chorującymi na cukrzycę typu 1 i cukrzycę typu 2 są następujące:

  • Narzędzie mobilne dla osób z cukrzycą powinno być przede wszystkim proste i nie powinno wiązać się z nadmiernym angażowaniem i obciążeniem dodatkowymi czynnościami związanymi z jego obsługą – diet self-management system.
  • Narzędzie mobilne dla tej grupy osób powinno obejmować wskazania, jakie produkty spożywcze są zalecane, a jakie przeciwwskazanie.
  • W przypadku pacjentów z cukrzycą, wskazane zostaną metody jak poradzić sobie poza domem, w restauracjach i w czasie jedzenia zupełnie nowych produktów.

Projekt obejmuje stworzenie narzędzi o holistycznym podejściu, które nie skupią się jedynie na planie diety, ale wygenerują spersonalizowany program zdrowotny nastawiony na poprawę well-being i wzmacniający self-management wśród pacjentów z różnymi typami cukrzycy. Łączy dwa istotne elementy w zdrowiu publicznym: aktywne zaangażowanie pacjenta w proces leczenia oraz wykorzystania w tym celu technologii mobilnych.

Projekt finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Zapraszamy do kontaktu

DietLabs MedTech sp. z o.o. ul. Józefa Chełmońskiego 8/4 60-754 Poznań

redakcja@cukrzyca.pl

Aplikacja Cukrzyca.pl to darmowa aplikacja dla cukrzyków, z którą użytkownik dostanie od naszych dietetyków dopasowany plan diety, zintegrowany kalkulator insuliny oraz dziennik samokontroli z wynikami badań, historią poziomów glikemii. Dodatkowo w tej aplikacji dla diabetyków znajdziecie moduł motywacji, z naszymi eksperckimi treściami zarówno w formie tekstowej, jak i spotkań audio z coachami, oraz medytacje, które obniżą Was poziom stresu.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

http://www.sterlingheritage.com/ services_shs/services_shs_publichealth.html

O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Cukrzyca.pl: nowoczesna aplikacja do zarządzania cukrzycą

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content