Tablety i aplikacje mobilne pomogą dzieciom chorym na cukrzycę
Oddział Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach otrzymał w czwartek 15 tabletów, które pomogą chorym na…
Na rynku pojawiła się trójskładnikowa tabletka. Co to oznacza dla diabetyków i diabetologów?
FDA zatwierdziła Trijardy XR. To trójskładnikowy lek służacy do obniżenia poziomu cukru we krwi osób z cukrzycą typu 2.
Trzy składniki aktywne to:
Lek zalecany jest do stosowania z dietą i ćwiczeniami. Trijardy XR nie jest wskazany niestety u pacjentów z cukrzycą typu 1 oraz z kwasicą ketonową.
Wielu chorych na cukrzycę typu 2, którzy są już objęci planem leczenia obejmującym wiele leków, wciąż ma problemy z utrzymaniem kontroli poziomu cukru we krwi i może wymagać dodatkowego wsparcia, aby osiągnąć swój cel – powiedział prof. Ralph DeFronzo – Ważne są nowe opcje leczenia, które mogą pomóc obniżyć poziom cukru we krwi bez obciążenia zwiększoną liczbą pigułek.
Trijardy XR będzie zażywany raz na dobę.
Łączy w sobie trzy dobrze znane leki, w tym metforminę o przedłużonym uwalnianiu, Jardiance, najczęściej przepisywany inhibitor SGLT2, oraz Tradjenta, inhibitor DPP-4.
Naukowcy odkryli, że linagliptyna nie zwiększa ryzyka powikłań sercowo-naczyniowych i rozwoju choroby nerek u osób z cukrzycą typu 2.
Koncepcja preparatów złożonych zwiększa efektywność terapii. Sam fakt połykania 1 tabletki zamiast 3 zwiększa szansę na stosowanie się do zaleceń lekarskich. Jestem przekonana, że terapia wielolekowa w 1 tabletce to ścieżka, która będzie coraz powszechniejsza w leczeniu przeciwhiperglikemicznym. – mówi prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, która z nadzieją przyjmuje nowy lek. (1)
Oddział Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach otrzymał w czwartek 15 tabletów, które pomogą chorym na…
Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest każdego roku w dniu 14 listopada. Ten dzień jest szczególnie ważny dla wszystkich chorujących na…
Ozempic i Trulicity, analogi GLP-1, zarejestrowane w Polsce do leczenia cukrzycy typu 2, widnieją na liście 208 leków zagrożonych brakiem…
Jak wygląda status szczepień przeciw COVID-19 osób z cukrzycą w wieku poniżej 60. roku życia – diabelodzy pytają ministra Niedzielskiego….
Z okazji Dnia Dziecka przypominamy, że pierwszym pacjentem na świecie, któremu podano zastrzyk z insuliny był 14-letni chłopiec – Leonard Thomson.
Leczenie cukrzycy w Polsce jest drogie. Niektórzy diabetycy otrzymują refundację 30% na wybrane lekarstwa. Ci po 26. roku życia za…