Aktualności

XIV Ogólnopolska Konferencja PFED 8 czerwca 2019 r.

Redakcja | 8 maja 2019
cukrzyca konferencja zapraszamy

W dniu 8 czerwca 2019 r. odbędzie się XIV Konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, której jesteśmy oficjalnym Patronatem Medialnym.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie i przebiegać będzie pod hasłem „Cukrzyca w rodzinie. Razem możemy więcej”. W zaproszeniu na konferencję przewodnicząca PFED p. Alicja Szewczyk podkreśla, jak ważną rolę w życiu chorego odgrywa rodzina. Jeśli jest wyedukowana, może pomóc pacjentowi w zapewnieniu właściwych warunków do samoopieki i samokontroli w cukrzycy.

Objęcie edukacją rodzin i opiekunów umożliwia lepszą współpracę zespołu terapeutycznego i w konsekwencji – skuteczniejsze leczenie chorych na cukrzycę. W programie jak co roku wystąpienia wybitnych wykładowców z Polski i ze świata, sesje towarzystw naukowych, stowarzyszeń i firm produkujących na rzecz opieki diabetologicznej, nowości w zakresie edukacji terapeutycznej w cukrzycy, aktualne wytyczne w pielęgniarstwie diabetologicznym, a także sesja konsultanta krajowego i konsultantów wojewódzkich w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego.

Więcej informacji o konferencji wraz z pełnym programem wydarzenia znajduje się na stronie: http://www.uniwersytetzdrowia.pl/specjalizacje/diabetologia-pielegniarki.html

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji! Do zobaczenia na miejscu.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Damian Kordas był w stanie przedśpiączkowym!

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content