Aktualności

16 tysięcy uczestników Biegu „Policz się z Cukrzycą”. Ile wpadło na konto WOŚP?

Redakcja | 18 lutego 2021
bieg policz sie z cukrzyca 2021

W wirtualnej edycji 15. Biegu „Policz się z Cukrzycą” wzięło udział aż 16 tysięcy biegaczy. Łącznie pokonali oni prawie 130 tysięcy kilometrów. Na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiła całość wpływów ze sprzedaży pakietów startowych! 

W tym roku ze względu na pandemię 5-cio kilometrowy Bieg “Policz się z Cukrzycą” odbył się w formie wydarzenia wirtualnego, a każdy z uczestników biegł po własnej trasie. Przebyte kilometry uczestnicy mierzyli własnymi zegarkami z GPS, jak i nowoczesną aplikacją „All You Need Is Running”, którą udostępnili organizatorzy.

Imponująca kwota na koncie WOŚP

Zainteresowanie tegorocznym biegiem było ogromne. Początkowo organizatorzy zaoferowali pulę 7 tysięcy pakietów, które bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. Później do sprzedaży trafiły dodatkowe 2 tysiące, a wreszcie limit został zniesiony z zastrzeżeniem, że pakiety trafią do biegaczy już po 31 stycznia. W zeszłorocznym biegu wzięło udział “jedynie” ponad 5 tysięcy biegaczy.

Ostatecznie opłatę startową w wysokości 50 złotych wniosło około 16 tysięcy uczestników, a to oznacza, że na konto WOŚP trafiło 790 tysięcy złotych.

Podobnie jak w minionych latach, zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.  

15. edycja Biegu „Policz się z Cukrzycą” była jednym z największych biegów wirtualnych w Polsce.

policz sie z cukrzyca
fot. Łukasz Widziszowski, Michał Kwaśniewski

“Policz się z Cukrzycą” również poza granicami kraju!

W tym roku zdecydowanie dopisała pogoda. W niedzielę podczas finału WOŚP w całej Polsce panował lekki mróz. Na ulicach różnych miast dostrzec można było wielu biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, które każdego roku znajdują się w pakiecie startowym.

Uczestnicy pokonywali 5 km zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Biegali indywidualnie, w grupach, w miastach, na wsiach – wszędzie. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie 29. Finału zebrała 127 495 626 złotych. To więcej o ponad 12 milionów, niż w ubiegłym roku. Ostateczny wynik finansowy finału poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia (1).

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay

Literatura

https://www.wosp.org.pl/

O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci Chorych na Cukrzycę

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content