Pen do insuliny – jak go wybrać, gdzie kupić?
Insulina to lek o silnym działaniu, który wymaga precyzyjnego dawkowania. Jednym z urządzeń, służących do podskórnego wstrzykiwania preparatu, jest pióro…
W celu zbliżenia do stanu fizjologicznego, lekarz może zalecić przyjmowanie więcej niż jednego rodzaju insuliny. Każdy rodzaj insuliny wchłania się do krwiobiegu w innym tempie i zaczyna działać w różnym czasie. Ma to wpływ na wybór miejsca wstrzykiwania preparatu. Z jednych miejsc insulina szybciej przenika do krwi niż z innych.
Większość insulin wchłania się :
W zależności od wyboru miejsca wstrzyknięcia poziom glukozy we krwi może być wyższy lub niższy.
Często wybór miejsca wstrzyknięcia podyktowany jest tempem wchłania insuliny. Jeżeli posiłek zostanie spożyty tuż po wstrzyknięciu insuliny, można wybrać okolicę brzucha, skąd wchłania się najszybciej.
Należy także pamiętać, że insulina wchłania się szybciej, jeżeli tuż po wstrzyknięciu insuliny wykonuje się ćwiczenia aktywujące mięśnie w okolicy miejsca wstrzyknięcia leku.
Przykład: jeżeli po podaniu insuliny w pośladek pacjent będzie biegał, insulina wchłonie się do krwiobiegu znacznie szybciej niż gdyby wstrzykniecie wykonane zostało w okolicę brzucha.
Insulina to lek o silnym działaniu, który wymaga precyzyjnego dawkowania. Jednym z urządzeń, służących do podskórnego wstrzykiwania preparatu, jest pióro…
Czym jest insulina i jaka jest jej rola w organizmie? Insulina jest hormonem produkowanym przez komórki β wysp trzustki. Rolą…
Nieprawidłowe działanie insuliny może wynikać z jej nieodpowiedniego przechowywania. Jak wykazano niewłaściwe przechowywanie insuliny może wpływać na skuteczność jej stosowania…
Niektóre leki mają wpływ na metabolizm glukozy w organizmie, przez co mogą one zmieniać zapotrzebowanie na insulinę. Poniżej wymienione są…
Insulinę podaje się podskórnie w warstwę tkanki tłuszczowej leżącą tuż pod skórą. Tkanka tłuszczowa jest mniej wrażliwa na uszkodzenie niż…
Model intensywnej insulinoterapii ma za zadanie odzwierciedlić fizjologiczne wydzielanie insuliny – zarówno te podstawowe jaki i okołoposiłkowe. U osób z…