Aktualności

Nowe leki refundowane w cukrzycy – maj 2019

Redakcja | 7 maja 2019
leki refundowane w cukrzycy

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich Diabetyków. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszą listę leków refundowanych w cukrzycy, która obowiązuje od 1 maja 2019 r.

Nowością na tej liście jest obecność długo działającego analogu insuliny degludec, dostępnego w preparatach – Tresiba FlexTouch i Tresiba Penfill.

Wskazaniami do refundacji  jest cukrzyca typu 1 u osób dorosłych, cukrzyca typu 2 u dorosłych pacjentów leczonych insuliną NPH przez co najmniej 6 miesięcy i z wartością hemoglobiny glikowanej większą lub równą 8% oraz cukrzyca typu 2 u dorosłych pacjentów leczonych insuliną NPH przez co najmniej 6 miesięcy i z udokumentowanymi nawracającymi epizodami ciężkiej lub nocnej hipoglikemii oraz cukrzyca o znanej przyczynie. Po uwzględnieniu refundacji preparat Tresiba FlexTouch będzie kosztowała 102,73 zł, a Tresiba Penfill 87,69 zł.

Pełną listę leków refundowanych w cukrzycy można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia w załączniku do Obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 30 kwietnia 2019 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 maja 2019 r.

Zacznij skutecznie zarządzać swoją cukrzycą!

AppStore GooglePlay
O autorze Redakcja

Cukrzyca.pl, jeden z wiodących portali gromadzący wiedzę o cukrzycy, który powstał z myślą o osobach chorych na cukrzycę szukających wsparcia oraz informacji na temat choroby. Artykuły, poradniki i materiały informacyjne są tworzone przez ekspertów w dziedzinach takich jak: diabetologia, dietetyka, psychologia i edukacja diabetologiczna.

Pobierz darmową aplikację dla diabetyków i odbierz nasze wsparcie!

AppStore GooglePlay
Przeczytaj także

Biegaj! Jakie korzyści daje nam bieganie?

DARMOWY PREZENT!!!

    Skip to content