Cukrzyca to nie wyrok! Żyj aktywnie.

Cukrzyca u kobiet

Anita Rogowicz-Frontczak

Cukrzyca u kobiet niby nie różni się przebiegiem od mężczyzn, wymaga jednak w pewnych okresach życia kobiet odrębnego postępowania i leczenia. Kobiety z cukrzycą podobnie jak swoje rówieśniczki pragną urodzić i wychować zdrowe dzieci. Dlatego macierzyństwo u kobiety z cukrzycą musi być świadome i poprzedzone okresem przygotowań.

Wcześniej wymaga to wyboru sposobu skutecznej antykoncepcji z uwzględnieniem uwarunkowań zdrowotnych pacjentki.

W organizmie kobiet w okresie rozrodczym zachodzą również cykliczne zmiany hormonalne wymagające w wielu przypadkach stosowania różnych wariantów insulinoterapii dostosowanych do cyklu menstruacyjnego.

Anita Rogowicz-Frontczak

Dr n med. Anita Rogowicz_Frontczak, lekarz i pracownik naukowy, szczęśliwa żona i matka pięknych dziewczynek (Sara and Iga). Jestem specjalistą chorób wewnętrznych, endokrynologii, bliska sercu jest mi cukrzyca, dlatego od wielu lat pracuję z osobami dotkniętymi tym schorzeniem w Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Poznaniu. Profil moich zainteresowań naukowych to cukrzyca typu 1, przewlekłe powikłania cukrzycy (a raczej co zrobić, by ich uniknąć) oraz problem zdrowego żywienia i diety cukrzycowej, problem współistnienia chorób tarczycy i innych chorób autoimmunologicznych z cukrzycą
POLECA: BARBARA NIEWIADOMSKA
SPECJALISTA DIETETYK

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Poradnik gratis

diabetyczne zabiegi Pawła

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.